DEV PROJELERDE AÇILIŞ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

0
2178

DEV PROJELERDE AÇILIŞ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından, ilçe halkının hizmetine sunulması amacıyla temeli atılan bütün projeler, bitirilme aşamasına getirildi. Artık çok kısa süre zarfında tamamlanarak, açılışının yapılması planlanan, Emekliler Konağı, Şentepe Kapalı Pazar Yeri ve İşmerkezi, yenilenen Zafer Park Projesi, Üç Pınar Mahallesi Mesire Alanı, Tam Gün Kreş ve Hanımlar Lokali’nde geri sayım başladı.

YILDIZKAYA “HER ŞEY PLANLADIĞIMIZ GİBİ”

Sona yaklaşılan projeler hakkında, yerel seçim öncesi ilçe halkına verdiği sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşayan Başkan Yıldızkaya gazetemize yaptığı açıklamada, her şeyin planlandığı gibi yürüdüğünü kaydederek, şu ifadelere yer verdi. “Malumunuz yerel seçim öncesi, kıymetli hemşehrilerimiz için bazı vaadlerimiz olmuştu. Bunlar, Emekliler Konağı, Şentepe Kapalı Pazar Yeri ve İşmerkezi, yenilenen Zafer Park Projesi, Üç Pınar Mahallesi Mesire Alanı, Tam Gün Kreş, Hanımlar Lokali gibi. Artık bu projelerimizin son aşamasına gelmiş bulunmaktayız. Tamamladığımızda aziz Polatlılı hemşehrilerimizin faydalanacağı önemli hizmetler olacak. Tabi bunların arasında ilklerimiz de mevcut. Bütün projelerimizde başlangıç tarihi ve bitiş süresini de belirliyoruz. Şu ana kadar tüm projelerimiz bitme aşamasına geldi.” Diye konuştu.

EMEKLİLER KONAĞI

Başkan Yıldızkaya, projeleri şu şekilde değerlendirdi. “Emekliler Konağı, Büyüklerimizin sosyal yaşamdan kopmadan, boş zamanlarını birlikte geçirecekleri, pek çok aktivitenin yapılacağı modern ve sağlıklı  bir mekan inşa ediyoruz. Kısa sürede bitirmeyi planladığımız  konağımızda,  genç kardeşlerimizle, büyüklerimizi karşılaştırıp maziden atiye bir bağ kuracağız.”dedi.

ŞENTEPE MODERN PAZAR YERİ VE İŞ MERKEZİ

Şentepe Mahallesi Modern Pazar Yeri Ve İş Merkezi hakkında ise,  “Yine Şentepe Mahallesi sakinlerine verdiğimiz bir sözümüz vardı. Burada kapalı pazaryeri ve iş merkezi istenmişti. O da artık son seviyeye getirildi. Tamamlandığında, mahalle halkımız en iyi şekilde hizmet alacak. Gerek pazarcımız, gerek diğer esnaflarımız burada mahalle sakinlerine en iyi şekilde hizmet vermiş olacaklar.” Diye konuştu.

TAM GÜN KREŞ

Kreş konusunda da önemli bilgiler veren Başkan Yıldızkaya, Polatlı’nın sürekli büyüyen ve gelişen bir nufusa sahip olduğunu, hal böyle olunca çalışan kadın sayısının artmasından dolayı, tam gün kreşin çok büyük bir eksikliği gidereceğini bildirerek “Uzman kadroların hizmet vereceği kreşimizde, çocuklarımızın ruhsal ve bedensel gelişimlerine katkı sağlayacak; onların milli ve manevi değerlerimizle yetiştireceğiz. Çalışan annelerin yavrularını güvenle emanet edebilecekleri bir kreş her zaman bize lazım olacak.” Dedi.

DEVASA ÜÇPINAR MESİRE ALANI

Üçpınar Mesire Alanı hakkında da ayrıntılı bilgiler veren başkan Yıldızkaya, “Gün boyu stres altında yaşayan hemşehrilerimizin, doğayla iç içe olacakları, biricik evlatlarının bol bol oyun imkanı bulabileceği, aynı zamanda kendilerinin de piknik yapabilecekleri bir alan hazırlıyoruz.  Artık, hemşehrilerimiz piknik yapmak ve mangal yapmak için kilometrelerce yol gitmeyecek. Üçpınar’da 27.000 metrekarelik mesire alanı çalışmalarımızda sona geldik. Her türlü imkanın sağlandığı tesisimizde spor alanları, çocuklarımız için oyun alanları, piknik alanları, satış reyonları ile yeni eğlence ve dinlence  mekanınız olacak.” Şeklinde konuştu.

ZAFER PARK

Yenilenen Zafer Park konusunda da önemli bilgiler veren Yıldızkaya, Polatlı geçiş güzergahında bulunan parkın, mezbelelikten çıkarılarak, mahalle sakinlerinin her şekilde faydalanabileceği ışıl ışıl bir parka dönüştürüldüğünü söyleyerek “ Şehrimizin giriş güzergâhına layık tertemiz, ışıl ışıl bir park yaptık. Polatlımızın imajına büyük katkı sağlayacak parkımız çevresinde  yöresel ürünlerin satılacağı  reyonlarda var. Bunun yanısıra içerisinde, çocuk oyun parkı, spor aletleri ve yürüyüş yolu da bulunuyor. Genç yaşlı, yediden yetmişe her insanımıza hitap eden bir park oldu. Zafer Mahallesi sakinleri başta olmak üzere, ilçe halkımıza hayırlı olsun. Bu parkın ilçe imajına da katkı sağlayacağı kanaatindeyim.” Dedi.

HANIMLAR KONAĞI

Cefakar ve vefakar Polatlılı Hanımların, hizmetlerin en güzeline layık olduğunu vurgulayan başkan Yıldızkaya, “Hanımlar Konağı  projemiz hem sosyal, hem kültürel hem de ekonomik boyutu olan bir projemizdir. İçerisinde bayanların spor yapabilecekleri kreşi olan, toplantı odaları olan, etüt salonları olan bir projedir, bu proje sayesinde ben Polatlılı bayanların sosyal hayatlarına katkı yapabilirsem kendimi mutlu edeceğim. Projemizi bitirme noktasına getirdik. En kısa sürede hizmete açmayı planlıyoruz.” Dedi.

YILDIZKAYA’DAN POLATLI’YA BİR MÜJDE DAHA

2016 yılında,  sürpriz bazı projelere imza atacaklarını kaydeden Yıldızkaya “Polatlı Belediyesi öz imkanlarıyla çok önemli işleri başaracaktır. Buna hiç kimsenin şüphesi olmasın. 2015 yılını projeler açısından verimli geçirdik. 2016 yılında da, Allah’ın izniyle, Polatlı Belediyesi ve ilçe halkı adına çok önemli bir yıl olacak.” Diyerek yeni yılın sürprizlerle dolu olacağına dikkat çekti. Haber Merkezi

CEVAPLA