DEREKÖY, TÜRKMENLER’E DESTEK İSTEDİ

0
522

DEREKÖY, TÜRKMENLER’E DESTEK İSTEDİ

Türk Ocakları Polatlı Şubesi tarafından, Türkmenler için yardım kampanyası devam ediyor. Konu hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Şube Başkanı İlhan Dereköy, “Savaş nedeniyle zor durumda olan kardeşlerimize Polatlı’dan sıcak bir yardım eli uzatacağız. Kadirşinas Polatlılı hemşehrilerimizi destek olmaya davet ediyorum.” Diyerek çağırıda bulundu.

TÜRK OCAKLARI TÜRKMENLER’E YARDIM EDECEK

Gerek Irak’ta, gerek Suriye’de yaşanan iç kargaşalar ve savaş nedeniyle zor durumda bulunan Türkmenler için, Türk Ocakları Polatlı Şubesi, anlamlı bir yardım kampanyası başlattı. Konu hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Türk Ocakları Polatlı Şube Başkanı İlhan Derköy, şu ifadelere yer verdi.

“Millet olarak çok büyük bir aileyiz ve yaşadığımız coğrafya göz önüne alındığında zor bir dönemden geçiyoruz. Irak ve Suriye’de yaşanan savaş durumundan dolayı, soydaşlarımız olan Türkmenler, büyük sıkıntılar yaşıyorlar. Elbette millet olarak, bu yaşananlara seyirci kalamayız. Bizim de üzerimize düşen bazı sorumluluklar var. Bu kapsamda Türkmen soydaşlarımız için Türk Ocakları olarak anlamlı ve bir o kadar da önemli yardım kampanyası başlattık. Düzenlediğimiz bu çalışmayla, soğuk kış günlerinde çeşitli sorunlar yaşayan kardeşlerimize sıcak bir yardım eli uzatacağız. Bununla ilgili gıda kolileri, battaniye, bebek bezi, bebek maması, kadın ve çocuklar için kışlık kıyafet ve ayakkabı yollayacağız. “Çorbada benim de tuzum olsun” diyecek Kıymetli Polatlılı hemşehrilerimizden duyarlılık bekliyoruz.” dedi.

Dereköy yardım konusunda, destek vermeyi düşünen vatandaşların kendisine ve yönetim kurulu üyelerine ulaşmalarını rica etti.

CEVAPLA