DEMİR “TÜRKİYE KURTULUŞ SAVAŞI’NI İKİNCİ DEFA KAZANDI”

0
697

AK Parti ilçe Başkanı Aysel DEMİR 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle yerel basın mensupları ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. 2016 yılı değerlendirmesini yapan DEMİR 2017 yılı büyükşehir yatırımlarından bahsetti. DEMİR 15 Temmuz üzerinde durarak Polatlı’nın ikinci bir kurtuluş savaşı verdiğinin altını çizdi. Başkan DEMİR ayrıca basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

2017 YILI POLATLI’DA YATIRIM YILI OLACAK

2016 Yılında yaşanan 15 Temmuz hain darbe girişimi nedeniyle yurt genelinde olduğu gibi ilçemizde de yatırımların bir nebzede olsa ertelendiğini ifade eden AK Parti ilçe Başkanı Aysel DEMİR 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle yerel basın mensupları ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. 2016 yılı değerlendirmesini yapan DEMİR 2017 yılı büyükşehir yatırımlarından bahsetti. DEMİR 15 Temmuz üzerinde durarak Polatlı’nın ikinci bir kurtuluş savaşı verdiğinin altını çizdi. Başkan DEMİR ayrıca basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“15 Temmuz darbe girişimi Türk milletinin milli iradesine yapılmış bir darbeydi”

DEMİR “2016 yılında güzel hadiseler yaşadığımız kadar bir o kadar da kötü olaylar yaşadık. Bunun en büyüğü 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimiydi. 15 Temmuz darbe girişimi Türk milletinin milli iradesine yapılmış bir darbeydi. Burada Türk halkının hep beraber olarak birlik ve bütünlük içinde bu darbe girişimini Türkiye’nin her yerinde dur diyerek tankların önüne çıplak elleri ile çıplak ayakları ile kendilerini feda ederek çok büyük bir direniş gösterdiler ve bugün 15 Temmuz’un başarılı olmamasının nedeni Türk halkındaki göstermiş olduğu büyük bir ferasettir. Bu konuda Polatlı’da gereken üzerine düşen görevi yerine getirmiş Polatlı halkını Türkiye Kurtuluş Savaşı’nı ikinci defa kazandı. Polatlı halkı da Sakarya destanını ikinci defa yazdı.

Bundan dolayı da gerçekten çok mutluyuz çünkü Polatlı’da birbirinden füzelerin füze rampalarının Ankara’ya gitmesi gerçekten darbenin şeklini gerçekleştirecekti bu konuda ben Polatlı halkına teşekkür ediyorum tabii ki 15 Temmuz’un malum etkileri halen devam ediyor ve devletin ve kişilerin özel işlerindeki pek çok konuda aksamalara neden oldu yani hakikaten bizi baya ciddi anlamda işlerin gitmesi açısından yani hızlanması açısından sekteye uğradı. 2016’da yapılacak işlerimiz arasında huzur evinin temeli atıldı inşallah 2017’de bitirilecek gene üniversite için çok olumlu bir mesafe kat ettik inşallah öyle tahmin ediyoruz.

“ÜNİVERSİTE BİNASI İLE İLGİLİ SIKINTIMIZ YOK”

“Üniversite binası ile ilgili zaten sıkıntı yok aslında FETÖ’den geçen pek çok yerler var bir de bu konuda tabii biz bütün Polatlı halkından STK’lardan hep beraber bütün siyasi partilerin de destek vereceğine inanıyoruz üniversite konusu çünkü Polatlı’nın meselesi yani sadece hani biz bu konuda aman bunu biz yaptık yaparız anlamında değil bütün herkesin desteğini alarak inşallah açacağımızı düşünüyoruz bu konuda da baya ciddi bir hazırlık var. Özellikle de üniversite konusuna tamam dedik ama ziraat fakültesi ve veterinerlik fakültesi içinde ısrarla duruyoruz bu çok önemliydi bu konuda da baya bir çalışmalar yapılıyor. Şimdi bizler Allah nasip ederse üniversite sorununu hallettiğimiz zaman üniversiteyi yaptığımız zaman bizim ticaret borsası başkanı Yahya Toplu bize bir fakülte binası sözü verdi üniversite kararı çıktığı zaman ben öyle tahmin ediyorum ki bütün STK’lar bu anlamda destek verecekler çünkü hakikaten Polatlı’da üniversite demek o kadar çok sektöre o kadar çok insanı ilgilendiren bir konu ki ve Polatlı’ya bir canlılık getirecek çünkü gerçekten çok önemlidir” dedi.

ZIRHLI BİRLİKLER POLATLI’DA

“Polatlı’da zırhlı birlikler ile ilgili bir işte Polatlı’ya gitmedi işte şuydu buydu bir sürü herkes bir şeyler söyledi o gün içinde biz zaten bir toplantı yapmıştık Belediye Başkanı, Kaymakam ve bütün STK’lar, bütün parti ilçe başkanları şöyle bir karar aldık herkes buradan çıkınca grup başkan vekilleri ile randevu alınacaktır hep beraber gidilecek AKP, CHP, MHP’ninkine hep beraber gidilecek hakikaten bu anlamda bizleri toplantıdan çıktıktan 10 dakika sonra randevumuzu aldık o ara televizyondaki bir alt yazı işte zırhlı birlikler falan yere gidiyor diye lafı üzerine Belediye Başkanımız böyle böyle şey var alt yazıda bu yazıyor isterseniz bir gidin görüş beyan edin tarzında şey yaptı. Biz hakikaten görüştük o zaman Başbakan’ın özel kalemi ile bir iki bakanla görüştük ve kendi gene grup başkan vekillerimiz ve bölge vekillerimiz ile birlikte dedikleri şey şuydu Polatlı için çok güzel şeyler olacak ve bende hatırlarsanız onun için Polatlı için çok güzel şeyler olacak çünkü bazı şeyler 15 Temmuz’un verdiği onun yarattığı bir takım hassasiyetler daha ön plana geldiği için bazı değişiklikler olmuştur ve hakikaten de Milli Savunma Bakanımızın verdiği açıklamaya göre de Polatlı’ya ciddi anlamda bir takım birimler yada adı belli değil ama bir takım askeri birliklerin gelmesi söz konusudur” dedi.

“ESKİ HASTANE BİNASI DEĞERLENDİRİLECEK”

“Polatlı’daki yukarıdaki Şehitlik’teki hastanemiz için aile yaşam merkezi için Büyükşehir’den öyle bir söz alındı ve Melih Bey inşallah o konuda size gereken her şeyi söyler gene oradaki hastanenin arka kısmına poliklinik tarzında sağlık ocağı tarzında bir teklif de bulunduk inşallah onlarda gündeme gelecek. Gene yukarıdaki hastane için biz Şehitliklik’teki hastane için tabii o binayı birkaç şekilde kullanabilelim yani yazık olmasın fizik tedavi merkezi, ADS merkezi için bir rapor hazırladık Sağlık Bakanlığı’na gönderdik henüz bir cevap gelmedi o konuda bir girişimimiz var buradaki amacımız ağız ve diş sağlığı merkezi ve fizik tedavi merkezi ile hakikaten Ankara’ya gide hastalarımızın pek çoğu Polatlı’da yaptırması amacı ile böyle bir girişimimiz var.

“ANKARA İZMİR OTOBANI POLATLI’DAN GEÇECEK”

“Biliyorsunuz çevre yolu Ankara-İzmir otobanı Polatlı’dan inşallah geçecek. Yetkin arkadaşımız inşallah 17 sonu denildi ama bu 15 Temmuz’dan dolayı belki o da 18’e sarkabilir aksayabilir daha gerçekten pek çok projelerimiz var birkaç tane İlyas Hocamın da dediği gibi daha proje aşamasında ve çok güzel bir takım yatırımlar olacak ama malum bir şeyi önden açılmak sonra geciktiği zaman ya da ihale aşaması uzuyor bir şeyler oluyor bu sefer onun üzerine yorumlar yapılıyor o yüzden biz proje ve ihale aşamasına gelsin ondan sonra.

İÇME SUYU, YENİMAHALLE VE BÜYÜK PARK 2017 YILINDA TAMAMLANACAK

AK Parti ilçe başkanı Aysel DEMİR özellikle Şehitlik kaşında zaman, zaman yaşanan su kesintileri Yüzük başında yeni kuyular ve Gök pınar barajından Polatlı’ya getirilmesi düşünülen içme suyu hakkında da bilgi verdi. DEMİR Çakmak Kışlasının olduğu alan büyük bir Göksu park modeli ile büyükşehir tarafından alan yapılacağını ve Yenimahalle kentsel dönüşüm projesinin düzenlenerek uygulanacağını ayrıca Üç Pınar bölgesinde verilmesi hedeflenen emsalin şehrin dört bir tarafında verileceğini söyledi. DEMİR “ Yeni Mahalle ile dönüşüm ile ilgili biz şöyle bir şey başlatalım dedik buradan Polatlı’dan da imar müdürü, Büyükşehir Meclis Üyeleri ile bizler hep beraber Ankara’ya gidip Yeni Mahalle ile ilgili ne yapılabilir Büyükşehir’in de fikrini alarak hani o anlamda bir yol belirlensin istedik. Çakmak Kışlası ile ilgili Büyükşehir Meclis Üyeleri ile birlikte Melih Bey’e görüşmeye gittiğimizde orayı önerdik orada meclis üyeleri çok sıcak baktı onun üzerinde de bir çalışma herhalde yapılıyor. Orada hem büyük bir park yapılması düşünülüyor.

50 bin dönümüne büyük bir park sosyal tesisler düğün salonu. Güzel bir park çok güzel bir park yani Polatlı halkını her isteğine cevap verebilecek şekilde bir park olduğunu söyledi o anlamda da girişimler devam ediyor ama anladığım kadarıyla plan proje aşamasında. Zaten Yeni Mahalle projesi keşke hani beraber hareket edilip de olmuş olsaydı belki bu kadar çözülmüş olurdu ama eninde sonunda çözülmesi gereken bir yer çünkü Polatlı’nın gerçekten Ankara’da nasıl havaalanı giderken o gecekondular çok çirkin bir görüntü arz ediliyor çünkü Yeni Mahallede şöyle bir şey söz konusu orada gerçekten kontrolsüz bir alan var çünkü herkes orayı terk etmiş orada kontrol edilemeyen hiç kimse girmiyor oraya oturanlar var normal mal sahipleri de çıkıp gitmişler yani orada bir takım aslında suçların işlenebileceği gerçekten potansiyel suçlu o inşallah en kısa sürede hallolacağına inanıyoruz bir de şu var Polatlı’da şehrin dört tarafına aynı şekilde imar açılması lazım yani bir yerde bir şehri sadece bir tarafa rant verdiğiniz zaman bakın gerçekten hem bu bir vebaldir.

DEMİR “ÜÇ PINAR GİBİ ŞEHRİN İMAR RANTI ORTAK DAĞITILACAK”

Üç Pınarda verilmesi hedeflenen 1,08 emsalin ilçede dört bir tarafa ortak imar rantının verileceğini ifade eden Aysel DEMİR “Eğer sadece Üçpınar’la sınırlı kalırsak dediğiniz doğru ama şimdi mesela bizde Büyükşehir’e Mehmet Akif, Gülveren, Esentepe, Zafer ve Yeni Mahalle konusunda da aynı durumu düşünüyoruz.Teklifi zaten yaptık nasip olursa Mehmet Akif’le ilgili çizimler zaten projeler çiziliyor ama dediğim gibi Zafer, Gülveren, Esentepe, Yeni Mahalle buraların kesinlikle aynı şekilde Üçpınar gibi ortak rant alması lazım yoksa hakikaten bu sıkıntı çünkü oradaki oturan vatandaşlarında şimdi düşünün adam Gülveren’de 40 senedir o gecekondunun başını bekliyor. Biz orada birkaç defa mahalle toplantısı yaptık ve hakikaten çok ağırda bir koku var o derenin tam sağlanamadığı için zaten Gülverendeki sıkıntı yalnız o. O derenin ıslahı projesi ve çözümlendikte sonra oranın direk zaten imar açılacak.” Dedi. Haber: Tevfik Emre EFE

CEVAPLA