ÇOCUKLARIN DİLİNDEN SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZ

0
286

Her yıl Nisan ayında gerçekleştirilen Kutlu Doğum Haftası ilçemizde çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. Bu kapsamda önceki gün, 13 Eylül Kültür Merkezinde “Çocukların Dilinden Sevgili Peygamberimiz” adlı program düzenlendi.  4-6 yaş arası öğrenciler tarafından Kuran-ı kerim okundu, çeşitli ilahiler eşliğinde gösteriler sergilendi.

MUSLU “BU ÇOCUKLAR ALLAH’IN BİZLERE EMANETİDİR”

Düzenlenen programa, Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer ve eşi, İlçe Müftüsü Mehmet Muslu, Jandarma Komutanı Özcan Demirel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç ve çok sayıda davetli  katıldı. Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı. Günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan İlçe Müftüsü Mehmet Muslu şu sözlere yer verdi.

“SEVGİ PEYGAMBERİ”

“2017 yılı kutlu doğum haftası münasebetiyle 4-6 yas kuran kurslarımızın bu etkinliği bizim için gerçekten heyecan verici. Sabahçı ve öğlenci olmak üzere toplam 200 civarı öğrencimiz kuranı kerim öğrenmekteler. Özellikle geleceğimizin teminatı olan bu evlatlarımız, Allah’ı seven, Peygamberini seven, dinine bağlı, ahlaklı ve en güzel şekilde rabbimizin vermiş olduğu o güzel fıtratı korumak adına ilçe müftülüğü olarak elimizden geldiğince, öğrencilerimiz eğitim almaktadırlar. Müftülüğümüzün bu kuran kurslarına gösterilen teveccüh vesilesiyle tüm velilerimize teşekkür ediyorum. Bu eğitimin devam etmesinde Kaymakamımızın onayları vardır, kendilerine şükranlarımı arz ederim. Efendimiz (S.a.v) âlemlere rahmet olarak gönderilmiştir. Kuranı kerim ona indirilmiştir ve kuranı kerimi en güzel şekilde anlayan, onu yaşayan, hayata geçiren ve anlatan Allah Resulü ’dür. Onun ümmeti olmakla şeref duyduğumuz ve miladi 20 Nisan 571 tarihine tekabül eden kutlu doğum haftası olarak 1989 yılından beri ilan edilmesi gerçekten de bu mana da bu programlar her yıl ana konularla toplumumuzun her ferdine ulaşılmaya çalışılmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Diyanet İşleri başkanlığımız Hz. Peygamber ve Güven toplumu konusunu bu yıl işlenmek üzere buyurmuştur. İlçemizdeki gerçekleşecek olan tüm programların hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu çocuklar Allah’ın bizlere emanetidir. Biz onları her türlü olumsuzluktan korumakla mükellefiz. Maneviyat alanında; kuranı kerim okumasının bilen, namaz kılmasını bilen, Peygamberini seven insan olmak adına attığımız bu adımların Rabbimizin yardımıyla inşallah başarılı olacağımıza inanıyorum. Daha 15 Temmuz’un sıkıntılarını atlatabilmiş değiliz. Bu manada çocuklarımız nereye ve kimlere teslim edeceğimiz anlam ve önem kazanıyor. 15 Temmuz’da birçok şehitler verdik. Vatanına ve milletine ihanet edecek insanların aramızda olduğunu 15 Temmuz gecesi gördük ama çocuklarımız artık böyle bir ihanet yaşasın istemiyoruz. Amel defterimizin kapanmaması için onları en güzel şekliyle yetiştirmeliyiz. Onlara iyi eğitim vermeliyiz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Bu programlar hayırlara vesile olsun.” Diyerek sözlerine son verdi.  Ardından 4-6 yaş arası öğrenciler tarafından Kuran-ı kerim okundu, çeşitli ilahiler eşliğinde gösteriler sergilendi. Haber: ALİ Rıza OVACIK

CEVAPLA