Çocuk gününde altın sürprizi

0
342

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yalçınkaya, Dünya Çocuk Hakları Günü’nde öğrencilere altın müjdesi verdi. Ankara’da başarılı öğrencilere dönem içinde altın dağıtımı yapılacak. Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla Ankara Valiliği ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Çocuk Dostu Şehir Ankara projesi kapsamında düzenlenen programda çocuklar doyasıya eğlendi. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İhsan Yalçınkaya, etkinlikte, başarılı öğrencilere altın hediye edileceğini açıkladı.

“HER ÇOCUK ÖZELDİR”

MEB Şura Salonu’ndaki programda çocuklar dans ve balon gösterileriyle keyifli vakit geçirdi. Çocuklara daha fazla saygı ve ilgi gösterilmesini hedefleyen proje büyük beğeni aldı. Uğruna her şeyimizi feda edeceğimiz geleceğimizin teminatı olan çocuklar için İl Milli Eğitim olarak üzerlerine düşen görevi yaptıklarını ve yapacaklarını ifade eden İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İhsan Yalçınkaya, en karlı yatırımın eğitim ve çocuk adına yapılan yatırım olduğunu söyledi. Her çocuğun özel olduğunu, haklarına saygı duyulması gerektiğini belirten Yalçınkaya, “1989’da kurgulanan çocuk hakları tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de bir belge ile garanti altına alındı. Çocukların yaşam hakkı, söz hakkı başta olmak üzere birçok hakkı var. Haklarınıza sahip çıkacağız, koruyacağız. Sizin güvenliğiniz sağlığınız bizler için çok önemli. Biz çocuklarımızı önemsiyoruz. Her çocuk zihnen ve bedenen korunmalıdır. Biz millet olarak engellilerin, sağlığı yerinde olmayanların, yardıma ihtiyacı olan herkesin ve başta çocukların hep yanındayız. Dünya üzerinde millet olarak çocuklarını en çok koruyan millet biziz” dedi.

BİR YILDA BİN 100 ALTIN DAĞITILACAK?

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çok sayıda sosyal ve kültürel etkinlikler, yarışmalar düzenlediklerini belirten Yalçınkaya, bu etkinlikte başarılı olan öğrencilerin altın ile ödüllendirileceklerinin müjdesini verdi. Ödüllük etkinlikleri açıklayan Yalçınkaya, “Her çocuk piyes oynuyor, kıssadan hisse, hikmet sohbetleri, dedeme nineme mektup, Sarıkamış erleri, öyküleriyle tüm Türkilerimiz, Çanakkale şehitlerini anma, geleneksel çocuk oyunları ve daha birçok oyunlarla şu anda okullarımıza göndermiş olduğumuz önerge çerçevesinde sizlerin akademik başarılarınıza destek olacak birçok uygulamaları sizlere sunduk. Eğer siz bu etkinliklere katılıp başarılı olursanız altın vereceğiz. Bu yıl içinde toplamda bin 100 tane altın ödülü verilecek” diye konuştu.Bir yılda bin 100 altın dağıtılacak

CEVAPLA