CHP SAHA ÇALIŞMALARINA AĞIRLIK VERİYOR

0
1866

CHP SAHA ÇALIŞMALARINA AĞIRLIK VERİYOR

Konu ile ilgili yapılan açıklamada “Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Örgütü olarak 15.12.2016 Perşembe günü Beylikköprü mahallesinde saha çalışmasını gerçekleştirdik. Beylikköprü mahallesi saha  çalışmasına Çankaya önceki dönem İl Genel Meclisi Üyesi Sahra Baydar , İlçe Başkanı Selami Ovacık  ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.Eski konumu köy yeni yasaya göre mahalle olan Beylikköprü Polatlı’nın büyük mahallelerinden biri.” Denildi.

CHP SAHA’DA

CHP Polatlı ilçe teşkilatı tarafından yapılan açıklamada konu ile ilgili şu ifadelere yer verildi. “Mahallede yaşayanlar kışın olmasından dolayı bir kısmı Polatlı’da yaşamakta .Beylikköprü mahallesinde yaşayanlar orada bulunan okula çocuklarını gönderiyor. Okul, 1957 yılında Beylikköprü İlkokulu ismiyle tek sınıflı olarak bulunduğumuz yeni binanın hemen yanındaki eski taş binada eğitime başlamış. Şu an ise yemekhane ve Teknoloji Tasarım Atölyesi olarak kullanılılıyor. Eski bina ihtiyaca cevap vermediğinden 1965 yılında bir derslik daha ilave edilmiş ve ilkokul olarak hizmette kaldığı 1957-1990 yılları arasında toplam 256 öğrenci mezun olmuş ve diploma almış.İçinde bulunduğu yeni bina ise 01 Eylül 1990 tarihinden itibaren ilköğretim okulu olarak eğitim ve öğretime başlamış. Halen, 8 derslikle eğitim öğretime devam eden okulda toplam 16 oda bulunmakta olup; diğer odalar bir müdür odası, bir müdür yardımcısı odası, bir öğretmenler odası, bir hizmetli odası, bir anasınıfı, bir fen laboratuvarı,bir kütüphane ve bir bilişim teknolojileri sınıfı (BTS) olarak kullanılıyor. Okulumun eski ismi, Beylikköprü Köyü İlköğretim Okulu iken, köyümüzün yanında yer alan Sakarya Kışlasında Krgh. ve Serv. Bl. Komutanı olarak görev yapmış ve görevi süresince, okulumuzun fiziki durumuna sürekli destek vermiş olan Yüzbaşı Nazmi Elmas Hakkari´de 1997 yılında şehit olmuş. Kendisini unutmamak ve yaşatmak adına okula Beylikköprü Şehit Yüzbaşı Nazmi Elmas İlköğretim Okulu adı verilmiş. 2012 yılında yapılan değişiklik ile okul Beylikköprü Şh. Yzb. Nazmi Elmas İlk ve Orta Okulu olmak üzere ikiye ayrılmış olmakla birlikte aynı bina içerisinde Taşımalı Eğitim Merkezi bir okul olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Beylikköprü mahallesinde yaşayanlar Polatlı’ya sık sık geliş gidiş yapıyorlar. Mahalleye daha önceki zamanlarda dışarıdan gelen Yörükler ve Urfalılar var.Mahallede yaşayanların kapılarını tek tek çaldık açılan kapılarda insanlara merhaba dedik konuştuk onların dertlerini ve sorunlarını dinledik .Birleştikleri tek ortak sorun ise işsizlik. En çok şikâyet edilen konu maalesef gençlerin işsizliği. Okumuş ama bir iş bulamadığı veya öğretmen ataması yapılamadığı için evde oturan okumuş gençlerimizin ortak sorunu. Çiftçimizin  en büyük sıkıntısı tarlasına ektiği mahsulü değerince satamadığı, emeğinin karşılığını alamamaktan şikayetçi. Mazot ve gübrelerinin pahalı olmasından dolayı tarlasını artık ekmekten koktuğunu da dile getirdiler ve buna bir çare bulunmasını istediler.  Bankalardan aldıkları kredi ,borç sarmalında boğulup kalmışlar. Bankalardan  aldıkları  kredileri ödeyemedikleri için darbe yemişler. Bir bankadan aldıkları krediyi başka bankalardan aldıkları ile kapatmaya çalışmışlar. Tarıma gerekli önemin verilmediğini yatırımların hep büyük şehirlere yapılmasından da şikâyetlerinin olduğunu söyleyen mahalle halkı,  tarımın ve hayvancılığın desteklenmesini istiyor. Soğan ekiminden kazanamadıklarını o kadar emek verdikten sonra  soğanın para yapmadığını yok pahasına  anca satabildiklerini ,masraflarını dahi karşılayamadıklarını söyleyen üreticinin diğer bir sorunu. Terör olaylarından da morallerinin bozuk olduğunu sıkça beyan eden mahalle sakinleri artık bu tür terör olaylarından üzülmek istemediklerini  , ülkenin refah konuma gelmesini arzuladıklarını söylediler. Giden canların genç insanların asker polis şehitlerinin ardından göz yaşı döktüklerini ve moral olarak yıkıldıklarını sıkça dile getirdiler.

Başkanlıkla ilgili içeriğini bilmedikleri için bir yorum yapmadılar ama ülkede sorunların artık bitmesi en büyük istekleri.” Denildi. Haber Merkezi

 

CEVAPLA