“CHP RANT İTTİFAKININ ARI KOVANINA ÇOMAK SOKTU”

1
2344

“CHP RANT İTTİFAKININ ARI KOVANINA ÇOMAK SOKTU”

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Selami OVACIK Üçpınar imarı ile ilgili Belediye Başkanı Mürsel YILDIZKAYA tarafından kendisine yönelik yapılan eleştiri ve açıklamalara cevap verdi. Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Selami OVACIK “ Sayın YILDIZKAYA’ nın 13 Mayıs 2017 günü yapmış olduğumuz basın toplantısında sorduğumuz sorulara karşılık vermiş olduğu cevaplara istinaden yeni bir açıklama yapma gereği hissettik. Sayın başkan, bizim sorularımıza bizi ve Polatlı kamuoyunu aydınlatacak cevaplar vermek yerine şahsımı ve dolaysıyla Cumhuriyet Halk Partisi tüzel kişiliğini hedef alan hakaret dolu açıklamalar yapmayı tercih etmiştir. Sayın başkana aynı üslupla cevap vermek şahsıma ve bulunduğum makama yakışmayacaktır. Aynı üslupla kendisine cevap vermeyeceğim, kötü söz sahibine aittir, bu sözleri kendisine iade ediyorum.” Dedi.

“OVACIK “ARKAMIZDA İKİ KİŞİ DEĞİL TÜM POLATLI HALKI VAR SAYIN BAŞKAN”

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Selami OVACIK konu ile ilgili başkan YILDIZKAYA’ya verdiği cevapta daha sonra şu ifadelere yer verdi. “Sayın başkanın çok iyi bildiği ve ifade ettiği gibi, Cumhuriyetin Kurucu Partisinin ilçe başkanlığına emanet  ve taşıma oylarla gelmedim. Cumhuriyet Halk Partisinin onurlu üyelerinin hiçbir baskı altında kalmadan hür iradeleriyle seçerek  bu ulvi makama getirdikleri,  karşılık beklemeksizin görevini yapan ilçe başkanıyım.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanlığı, kişisel ikballerimiz uğruna kullanılacak bir makam değildir. Polatlı’da yaşayan hemşerilerimizin ekonomik durumlarına, etnik kimliklerine ve siyasi görüşlerine bakılmaksızın sıkıntılarını, sorunlarını ve haksızlığa uğradıklarını düşündükleri her konuda kapısı çalınan bir makamdır ve ben bu makamda bulunmaktan onur duyuyorum.

Bizim yaptığımız basın açıklamasının akabinde bu emsal artışının kamuoyunda tartışılmaya başlanması ve bizlere gelen olumlu tepkiler, başkanın iddia ettiği gibi arkamızda 2 kişinin değil tüm Polatlılı hemşerilerimizin olduğunu göstermektedir.

OVACIK “BAŞKAN SORULARIMIZA CEVAP VERECEĞİNE ŞAHSIMI VE PARTİMİ HEDEF ALMIŞTIR”

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütünün, bir takım rant ittifakı kurmuş çevrelerin arı kovanlarına çomak sokması sayın başkanı neden bu kadar rahatsız etmiş merak ediyoruz. Sayın Başkan Sakarya Sitesi sakinlerine şahsımı hedef göstermekle, yapılan usulsüz, hakkaniyete aykırı iş ve işlemlerin üstünü örtme gayreti içindedir.

Ben Sakarya Sitesi sakinlerinin onurlu ve vicdanlı insanlar olduğuna inanıyorum. Site sakinleri bu mağduriyetlerini bizimle paylaşmışlardır. Konu ile ilgili kendilerine gereken hassasiyeti gösterdik. Başkan bu konuyu gündeme getirmekle asıl konuyu gözden kaçırmaya çalışıyor.

“BELGELERİMİZİ İDARİ MAHKEMESİNE SUNDUK”

Belge ve bilgi paylaşmamızı istemektedirler, zaten gelen bilgi ve belgeleri kamuoyuyla paylaştık. Bundan başka bilgi ve belge isteniyorsa hiç merak etmesinler başlattığımız idari süreç içerisinde idare mahkemesi gerekli belgeleri resmi makamlardan isteyecektir. Bunun dışında yürütmeyi durdurma ve iptal kararı sonrası zaten kendiliğinden bir çok bilgi ve belgede ortada dolaşmaya devam edecektir.

Ayrıca sayın başkanın ‘’ Tüyü bitmemiş yetimin hakkının teminatı da Mürsel YILDIZKAYA’’dır ifadesinden de son derece memnun olduk bundan sonrada şehri emini olarak yetim hakkını da düşünerek gereksiz harcama ve masraf yapmayacağını umuyoruz.” Dedi. Haber Merkezi

1 YORUM

  1. TAbiii Birde Belediyeye Yalakalik Yapipda Gizliden saklidan ihalesi olmadan o isletmelerin kimlere niye verildigi var ?? Sorarmisiniz belediye baskanina park isletmelerini verirken hangi özellikler aranmakta ?? 3 pinar mesire alaninin isletmesi neden ihale olmadan yada bu isin ehli olanlar varken belediyeye daha yakin kisilere verilmis ?? Aksini Söylerlerse ikili arasindaki yakinligi bal gibi ispatlar gündeme atarim…

CEVAPLA