CHP KADIN KOLLARI TOPLANDI

0
2451

CHP KADIN KOLLARI TOPLANDI

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Örgütü Kadın Kolları Başkanı Canan Türker eşliğinde örgütteki kadın üyeleri ile toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda İlçe Başkanı Selami Ovacık kadın üyelerine”;Ülkenin içinde bulunduğu şartlar,ekonomik sıkıntılar anayasa değişikliği,terör olayları partimizin tavrı sandık çevresi örgütlenmesi mahalle ziyaretlerinin yapılması ve yapılacak çalışmalarda kadın üyelerimizden destek beklediğini beyan etti .

CHP KADIN KOLLARINDAN TERÖR OLAYLARINA ORTAK TEPKİ

Gerçekleştirilen toplantı ile ilgili şu açıklamada bulunuldu. “Ayrıca yapılacak çalışmalardan önce kadın üyelerimizin eğitime tabi tutulmalarının önemli olduğunu ve bu konuda program yapılması gerekmektedir.Seçimi beklemeyeceğiz  , sandık çevresi çalışmalarına hız vereceğiz,bu çalışma çok önemli.Yönetimden bir kişi kadın kollarından bir kişi gençlik kollarından bir kişi olmak üzere mahalle örgütlerini de işin içine katarak 3-4 kişilik bir ekip oluşturup her bir sandıktaki seçmene birebir evine ulaşarak öncesinde seçim çalışmalarına başlamak.Bunu bir ana evvel organize edip sahaya inmemiz gerekiyor.Bu toplantının amaçı sandık çevresinin çok önemli olduğunu vurgulamak istiyorum.Olası bir referandum için şimdiden hazırlıklı olmalıyız bu aşamada kadın, erkek,genç demeden çalışmalarımıza başlamamız lazım”.dedi
Kadın Kolları Başkanı Canan Türker İse kadın üyelerine yönelik  bir konuşma yaptı.

Sevgili arkadaşlarım hepiniz hoş geldiniz, sizleri saygı ile selamlıyorum.

12 Aralık 2015 günü yapılan CHP Polatlı Kadın Kolları Genel Kurulu sonucu Kadın Kolları Başkanlığına seçilmiş bulunmaktayım. Aradan bir yıl geçti, Polatlı’da Cumhuriyet Halk Partili kadınlar olarak elimizden geldiğince partimizi temsil etmeye, alanlarda olmaya gayret ettik.

Ülkemizin içinde bulunduğu durumu göz önüne alarak Polatlı özelinde yoksul aileleri, yaşlı, tek başına yaşayan ve hasta olan vatandaşlarımızı, kendi gücü ile iş kurmuş kadın girişimcilerimizi, huzur evini, engelli çocuklarımızın eğitim gördüğü okulları, kenar mahallelerde oturan yoksul aile çocuklarının iş talepleri konusunda yardımcı olmak amacıyla iş araştırması, okulların açılması ile giyim ve kırtasiye ihtiyacı olan çocuklarımızın tespiti ve ihtiyaçlarının temini, partililerimiz tarafından temin edilen ikinci el giyecek ve ev eşyalarının mahalle muhtarları kanalıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması,  özellikle ev kadınlarının bütçelerine katkı sağlamaları amacıyla işe yerleştirilmeleri konusunda kişisel çevrelerimizi devreye sokarak iş sahibi yapmaya çalıştık.

Önemli anma günlerinde, bayramlarda, yıldönümlerinde etkinlikler düzenleyerek İlçe örgütümüzle birlikte alanlarda olduk. Partimiz tarafından düzenlenen geniş katılımlı mitinglerde ve basın açıklamalarında Polatlı’lı kadınlar olarak yerimizi aldık. Şehit ailelerini ziyaret ederek acılarını paylaşmaya çalıştık, ramazanda yoksul ailelerle birlikte iftar yemekleri düzenledik, İlçe örgütümüzle birlikte köylerimizi ziyaret ederek kahvelerde, evlerde köylü vatandaşlarımızın sorunlarını, ülkemizin içinde bulunduğu sorunları, çözüm önerilerini tartıştık.

Ülke gündemi hızla değişiyor. Ekonomik sıkıntıların yanı sıra terör, kadına şiddet, çocuklarımızın tecavüze, şiddete maruz kalmaları, hatta çocuklarımızın tecavüzcüsü ile evlendirilmeleri konusunda meclise getirilen yasa teklifi, cemaat yurtlarında kalan çocuklarımızın çağ dışı bir şekilde denetimsiz yurtlarda kalarak yanmaları, şort giydi diye, hamile kadın spor yapıyor diye erkek magandalar tarafından dayak ve tacize uğramaları, Fetö örgütüne yardım etti diye masun insanlarımızın işlerinden atılması ve tutuklanmaları, gazetecilerin, öğretim görevlilerinin, askerlerin, devlet memurlarının, işverenlerin tutuklanmaları ülkede korku imparatorluğu yaratılarak iktidara biat etmeleri sağlanmaya çalışılmaktadır.

Bütün bunların sonucunda anayasa değişikliğine gidilerek tek adam yönetimi yani diktatörlük getirilmeye çalışılmaktadır. 21 maddeden oluşan Anayasa değişikliğinde;

–         Cumhurbaşkanı partili olacak,

–         Başbakanlık kalkacak,

–         Cumhurbaşkanı yüksekokul mezunu olabilecek, Buradan da kendisinin üniversite mezunu olmadığı ispatlanmıştır

–         Anayasa Mahkemesi üyelerinin yarısını,

–         Yüksek Mahkeme üyelerinin yarısını, Cumhurbaşkanı atayacak,

–         Bakanları Cumhurbaşkanı belirleyecek,

Yani kuvvetler ayrılığı ortadan kaldırılarak hukuk ve demokrasi yok edilecek, hukukun üstünlüğü rafa kaldırılacak.

1,5 yılda 34 patlama ve 300’ün üzerinde şehit, ülke kan gölüne döndürüldü. Derdiniz başkanlık,  Cumartesi gecesi hepimizi kahreden terör olayını tüm kalbimle lanetliyorum, hep birlikte bu karanlık yoldan büyük bir dayanışma ve birlikle aydınlık günlere ulaşacağımıza inanıyorum. Terör halkımızın sarsılmaz iradesiyle yenilecektir. Yolumuz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ilke ve devrimleridir. Bizler Cumhuriyet kadınları olarak görevimizin bilincindeyiz. Biz kadınlara düşen görev ne ise partimizi güçlendirmek için her türlü mücadeleyi vereceğiz. Bizler köy köy, mahalle mahalle, ev ev gezerek partimizin ilke ve projelerini anlatacağız. Birlik içinde el ele bu işi başaracağız.

Ülkemizin  zor  bir süreçten geçtiği bu dönemde kadın olarak ayakta kalabilmenin güçlüklerini biliyoruz ve yaşıyoruz. CHP kadın ve erkek eşitliğine inanan ve savunan bir partidir. Ülkemizin   CHP  iktidarına ihtiyacı olduğu bu dönemde kadın örgütlerine ve kadın emeğine çok ihtiyacımız vardır. Cumhuriyeti kuran, Cumhuriyetle  yaşıt  partimizde biz kadınlara çok büyük sorumluluk düşmektedir. İktidarla mücadele etmek için çok çalışarak kazanmak için bize görev düşmektedir. Tarihimizdeki büyük cefakâr kadınlarımız gibi bizlerde ülkemiz için elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız. Ülkemiz elden gitmeden kadın gücümüzü ortaya çıkarmak zorundayız.

Sevgili arkadaşlarım, aldığım bu görevde bana destek olan başta İlçe örgütümüze, yönetimde yer alan kadın yönetim kurulu üyelerime, Kadın Kolları yönetim kurulu üyelerime cefakar partili arkadaşlarıma sonsuz teşekkür eder saygılar sunarım.” Denildi. Haber Merkezi

CEVAPLA