CHP İLÇEDEN KOBİ SORUSU?

0
416

CHP İLÇEDEN KOBİ SORUSU?

CHP Polatlı İlçe Başkanı Selami Ovacık, KOBİ’lere destek kapsamında, Bilim Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından sağlanan  faizsiz kredileri, gerçek ihtiyaç sahiplerinin kullanması gerektiğini vurguladı. Polatlı’da destek alan isimlere yönelik bazı dedikoduların dolaştığını kaydeden Ovacık, AK Parti ilçe başkanlığına, KOBİ desteği alanların listesini sordu.

OVACIK “KOBİ DESTEĞİNİ İHTİYAÇ SAHİPLERİ KULLANMALI”

KOBİ desteğine ilişkin kamuoyunda bir çok dedikodunun dolaştığını bildiren Ovacık, açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“Bilim Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın KOBİ’lere 50.000 TL ilk yıl ödemesiz, faizsiz olmak üzere 3 yılda kredinin, Türkiye genelinde yaklaşık 300 bin başvuru olmasına rağmen sadece 15.000 KOBİ’ye verilmiştir. Bu verilen sayı tatmin edici bir rakam değildir. Kobi’ler ve esnaflarımız borç batağındadır. Biz CHP ilçe olarak bu kredinin gerçekten hak sahibi ve ihtiyacı olan KOBİ’lere verilmediğini iddia ediyoruz. En azından Polatlı’da almaya hak kazananlara baktığımızda, gerçek ihtiyacı olanlara verilmediği, AKP’ li olan KOBİ’lere verildiğine dair dedikodular had safhadadır. AKP’li olmayan kobi sahiplerinin ne suçu ve günahı var, illaki yandaş olmak mı gerekiyor. Bu konuda Polatlı kamuoyu tatmin olmamıştır. Kimlere dağıtıldığının isimlerinin Polatlı kamuoyuyla paylaşılmasını talep ediyoruz.” Diyerek açıklamasına son verdi.

CEVAPLA