ÇELİK MİLAS’DA KENTİMİZİ ANLATTI

0
510

Polatlı Kent Konseyi Başkanı Tekin ÇELİK Muğla/Milas’ta düzenlenen Türkiye Kent Konseyleri Platformu 21. Genel Kurul Toplantısında, Polatlı Kent Konseyinin çalışmaları ve ilçe hakkında bilgi verdi.

POLATLI TARİH VE TURİZMİNİ ÇELİK ANLATTI

Polatlı Kent Konseyi Başkanı Tekin ÇELİK Muğla/Milas’ta düzenlenen Türkiye Kent Konseyleri Platformu 21. Genel Kurul Toplantısında, Polatlı Kent Konseyinin çalışmaları ve ilçe hakkında bilgi verdi. Polatlı Kent Konseyi Başkanı Tekin Çelik, burada gerçekleştirdiği konuşmasında daha sonra şu ifadelere yer verdi. Çelik “Polatlı Belediye Başkanımızın Söylediği bir şey vardır. Milas’tan geçerler ama pek uğramazlar diye. Polatlı’dan da çok geçiliyor, işin doğrusu Polatlı’nın iç tarafı daha da güzel aslında; çarşısı, pazarı ama yoldan geçenler pek uğramazlar. İnşallah biz bunu başarmaya çalışıyoruz. Polatlı’mızda iki büyük değere sahiplik yapıyoruz.

Birisi üç bin yıl öncesinin Frig medeniyetinin başkenti Gordion Polatlı’mızda, Kral Midas İskender’in kılıcı vurup düğümü kestiği mitolojik hikâyelerin olduğu bir şehre sahiplik yapıyoruz. Bir de Cumhuriyetimizin kazanıldığı Sakarya Meydan Muharebesinin gerçekleştiği son kale dediğimiz Polatlı bizim Polatlı’mız, hepimizin Polatlı’sı, Cumhuriyetin Polatlı’sı bu anlamda biz antik çağı ve tarih turizmini ön plana çıkardık. ”Friglerden Cumhuriyete “ şeklinde bir sloganla balon turizmini başlattık. Türkiye’deki Nevşehir ve Pamukkale’den sonra bir proje olarak Balon turlarımızı yapıyoruz.

Sizleri de bekliyoruz. Polatlı tarihi alanlar tanıtım ajansı şeklinde bir kuruluşumuz var. Polatlı’ya gelen her kafileyi kapıda karşılıyoruz. İnşallah Polatlı’mızı gezdirip uğurluyoruz. Bu şekilde bir hizmetimiz var. Kent konseyi başkanlığımız döneminde de ben aynı zamanda eğitimciyim Türkiye’mizin madde bağımlılığıyla bir önemli konusu olduğunu tespit ettik.

Bu konuda çalışmalarımız var. Bu kurumlarımızdan kaymakamlık destek verdi. Temsilciler geldi. Kent konseyimizde bir komisyon oluşturduk, Belediye meclisimizde bir komisyon oluşturduk. Bu şekilde madde bağımlılığıyla ilgili mücadelelerimize devam ediyoruz. Ben hepinize Sayın belediye başkanımız Mürsel Yıldızlaya’nın selamlarını, Ceyhun Atıf Kansur’un Dünyanın bütün çiçekleri diye bahsettiği, baharda Polatlı’da açan çiçeklerle birlikte selamlamak istiyorum; papatyalarla, gelinciklerle. Teşekkür ediyorum.” dedi. Haber Merkezi

CEVAPLA