BURAL RADYO HÜR’DE GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

0
870

BURAL RADYO HÜR’DE GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI

Her hafta birbirinden değişik konu ve konuklarıyla ilçede gündemi belirleyen Radyo Hür ün bu haftaki konuğu Tufan BURAL oldu. Radyo Hür’de Mehmet Salçın’ın sunduğu Haftanın Konuğu programına katılan 2014 yılı (CHP) Belediye Başkan Adayı Tufan Bural seçim hazırlık sürecini, seçim sonuçlarını, MHP’nin 2 yıllık çalışmaları değerlendirdi ve aklında var olan projeleri paylaştı.

BURAL CHP’Yİ VE YEREL SEÇİMLERDEKİ GERÇEKLERİ ANLATTI

Polatlı 2014 yılı (CHP) Belediye Başkan Adayı Tufan Bural, Radyo Hür’de Mehmet Salçın’ın sunduğu Haftanın Konuğu programında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Programa Polatlı basınından; Polatlı Gazeteciler Derneği Başkanı Tevfik Emre Efe, Ayrıntı Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Yetkin Öztürk, İstiklal Gazetesi Kurucusu ve Yazı İşleri Müdürü Sevim Işık, Ayrıntı Gazetesi Muhabiri Aysun Yılmaz Benli ve İstiklal Gazetesi Muhabiri Eda Erol katıldı.

Bural gündeme dair gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bural “Türkiye’de siyaset içerisinde yeni yüzlerin oluşturulması anlamında biz siyasetçilere büyük görevler düşüyor. Bunun temeli merkezi hükümette görev yapan başbakan, başbakan yardımcıları, bakanlar, milletvekilleri, ana muhalefet partisi ve görev yapan diğer milletvekili arkadaşların parlamentodaki birbirleriyle ilişkilerine dayanıyor. ” dedi.

“2002’den bu yana siyasette ciddi anlamda yozlaşma var.”

2002’den bu yana siyasette ciddi anlamda yozlaşma var diyen 2014 yılı Polatlı (CHP) Belediye Başkan Adayı Tufan Bural ” Doğru olun, doğru ağaç kırılmaz eğilir eski halini alır dediğimiz çocuklar günümüzde bir savcılık ve hâkimlik sınavına girdiği zaman 95 puan alırken sözlü sınavında aldığı 35 puan ile hâkim savcı olamıyor. Bu çocuklar bu ülkenin değerleri… 15 sene önce bu sınava giren bir çocuğu düşündüğümüzde, 25 yaşında olduğunu baz alırsak o kişi bugün 40 yaşında. 15 senelik hâkim savcı olacakken avukatlık mesleğine geri dönüyor. Atama bekleyen öğretmen adayları arkadaşlarımız senelerce atanamıyor. Seviye ve kalite düşüyor. Bu insanların eğitim sürecindeki emeklerinin karşılığı, anlamsız bir siyasetçi tarafından yok edildiği zaman insanlar siyasetten soğuyor. Durum buyken bizler, moral ve motivasyonu sağlamak adına, nezaket içinde insanları hoşnut tutmaya çalışıyoruz. ” dedi.

“Bugünler tarihin kirli lekesi olarak o sarayın duvarlarına yazılacak”

Sahillerimize çocuk cesetleri vurmuşken ve bu bölgede bu işin sorumlusu Sayın cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan orada oturuyorken, 2002 yılından bu zamana kadar geçen zaman içerisinde Eski başbakanımız Bülent Ecevit’e yapılan operasyon sonrasında, o bölge birbirine sokulmuşken ve benzer kötü örnekler söz konusuyken çocuklarımıza nasıl siyaset yapın diyebiliriz diyen (CHP) Belediye Başkan Adayı Tufan Bural ” Bugün cumhurbaşkanı 1 milyon dolarlık harcama ile 3 tane araç devletin kargo uçakları ile Güney Amerika’ya götürülüyor.

Güney Amerika’ya gittiği dakikada cumhurbaşkanı protesto edilirken, kadınlar korumalarımız tarafından yaka paça dışarı atılıyor. Ardından gidilen başka bir ülkede korumalarımız salona alınmıyor.  Açlık ve soğuktan ölümlerin olduğu bir ülkede, 12 milyon kişi 412 bin Türk lirası ile geçimini sağlıyorken, kadınların tecavüze maruz kaldığı bir ülkede biz çocuklarımıza nasıl siyaset yapın diyebiliriz? Siyaset yapacaklar tabii… Bu işin mutlaka sonu var. Doğru, haklı her zaman kazanacak. Örnek olmak zorundayız. Çocuklarımıza Kurtuluş Savaşı dönemini anlattığımız gibi, bugünler geçecek ve bugünleri de tarih sayfasına yazıp, tarihin kirli lekesi olarak o sarayın duvarlarına asacağız. Bunların hepsi çocuklarımız için güzel örnekler… Belki Türkiye’nin bugünleri yaşaması gerekiyordu. Bu ülkeyi seven insanlar olarak bu sürecin de üstesinden geleceğiz.” dedi. Haber Merkezi

CEVAPLA