BIYIKOĞLU, GÜVEN TAZELEDİ

0
231

Ankara Pancar Kooperatifi Başkanı Muhittin Bıyıkoğlu, tek liste halinde girdiği genel kurulda katılımcı ortakların tamamının oyunu alarak, güven tazeledi. Kongre hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Bıyıkoğlu, kooperatifin bundan sonraki hedeflerini şu şekilde sıraladı.

PANCAR KOOPERATİFİ, BIYIKOĞLU’NA GÜVENİYOR

Ankara Pancar Kooperatifi 55. Genel Kurulu 30 Nisan 2017 Nisan tarihinde Ankara Balgat’ta Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonunda gerçekleştirildi. Tek liste halinde gidilen genel kurulda başkan Muhittin Bıyıkoğlu, katılımcıların tamamının oyunu alarak güven tazeledi. Yönetim kurulunda yer alan çalışma arkadaşları içinde her hangi bir değişikliğe gitmeyen Bıyıkoğlu, genel kurul hakkında şu değerlendirmelerde bulundu.

KOOPERATİFİMİZİ DAHA DA GELİŞTİRECEĞİZ

“Faaliyet Alanı Ankara Çankırı ve Kırıkkale il ilçe ve köyleri olan Ankara Pancar Kooperatifimizin 55. Genel kurulu 30 Nisan 2017 Nisan tarihinde Ankara Balgat’ta Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonunda gerçekleştirildi. Kooperatifimizin yaklaşık 55 bin üyesi bulunmaktadır. Bu bölgelerde 15 mağazamız ile faaliyetlerimiz devam etmektedir.

AYNI EKİPLE DEVAM EDECEĞİZ

Bu kongre sonucunda yine benim başkanlığımda, Muhittin Bıyıkoğlu, Zekai Köseoğlu, Ekrem Yılmaz, Zekai Kaya ve Kırıkkale’den ziya Akyüz’den oluşan yönetim kurulumuz aynı listeyle tekrar kongremize katılan tüm üyelerimizin oylarıyla seçilmişlerdir. Dört yıl süreyle bu görevi yürüteceğiz İnşallah, Kooperatifimizin ana hedefi, bu dönemde tohumculuk alanında Türkiye’de iyi bir yere gelmektir.

POLATLI’YI TOHUM ÜRETİM ÜSSÜ YAPACAĞIZ

Sertifikalı tohum üretim belgesi olan kooperatifimiz için yurtdışında özellikle Rusya’da çeşit aramaktayız. Bu çeşitlerden, uygun olanlardan getirim, burada deneyip üretime geçmek istiyoruz. Bu amaçla Türkiye Şeker Fabrikaları Anonim Şirketi Beylikköprü Kantarını geçtiğimiz yıl satın almıştık, tapusunu aldık, bu yılda inşallah orada gerekli çalışmalara başlayarak tohum üretim alanında orayı bir üs haline getireceğiz ve hükümetimizin de 2023 hedefleri doğrultusunda sertifikalı tohum teşviki konusunda bizde yardımcı olacağız, destek olacağız. Üyelerimize sertifikalı, yük verimli, yüksek kaliteli tohumlar kazandırmak için gayret edeceğiz.

TORKU’YU POLATLI’YA GETİRDİK

Bunun yanında Ramazan ayına kadar bitirmeyi planladığımız; Polatlı’da Eti Caddesi’nde ki yeni yerimizde Toku Mağazamızı hizmete sokacağız. Altı katlı olan binamızın 3 katı Torku’ya tahsis edilecektir. Bu şekilde Konya Şeker İştiraki Kuruluşu olan Torku’nun ürettiği etten süte, dondurulmuş gıdalara, sebzeden meyveye, meyve sularına kadar her türlü mamul orada çiftçimizin, halkımızın hizmetine sunulacaktır. Uygun fiyatla ve hiçbir katkı malzemesi kullanılmadan doğal bir biçimde halkımızın hizmetine sunacağız bu mamullerimizi. Yakın bir gelecekte diğer bölgelerimizdeki mağazalar devam edecektir, ikinci planladığımız yer ise Ankara Çubuk’tur. Bunun yanında diğer hizmetlerimiz de olacaktır. Akaryakıt hizmetlerimizi hızlandıracağız, mağazalarda kiralık olarak bulunduğumuz birkaç yerde yeni yerler alacağız, araç filomuzu güçlendireceğiz, bu şekilde planlamaktayız.” Diyerek sözlerine son verdi.

Haber: Ali Rıza OVACIK

CEVAPLA