BİLGİÇ, “15 TEMMUZ’DA TEŞKİLATLARIMIZ DİMDİK DURDU”

0
308

MHP İlçe Başkanı Gürsel Bilgiç, 15 Temmuz hain darbe girişimi hakkında gazetemize duygu ve düşüncelerini anlattı. Bu ülkenin bir daha böyle sıkıntılar yaşamamasını temenni ederek, “Bunu savunmak veya yanında olmak Türkiye’ye ve Türk Milletine karşı bir ihanettir. Böyle kalkışmaların, böyle tatsız olayların tekrar yaşanmaması ne büyük dileğimiz, arzumuzdur. Bizde teşkilat olarak bu darbe hareketini şiddetle kınıyoruz. Tekrar bu acıların yaşanamamasını diliyoruz.” şeklinde konuştu.

BİLGİÇ “ÜLKÜCÜLER, VATANA İHANETE İZİN VERMEZ”

15 Temmuz darbe girişimi hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan MHP İlçe Başkanı Gürsel Bilgiç, şehit düşen vatan evlatlarına baş sağlığı, gazilerine acil şifalar dileyerek, bu hain kalkışmanın kabul edilmesinin bile ihanet olduğunu söyledi ve konuşmasına şu sözlerle devam etti.

“DARBELER,  ÜLKEMİZİ HEP GERİYE İTMİŞTİR.”

“Bunu savunmak veya yanında olmak Türkiye’ye ve Türk Milletine karşı bir ihanettir. Böyle kalkışmaların, böyle tatsız olayların tekrar yaşanmaması ne büyük dileğimiz, arzumuzdur. Bizde teşkilat olarak bu darbe hareketini şiddetle kınıyoruz. Tekrar bu acıların yaşanamamasını diliyoruz. Tarih boyunca Türk milleti çeşitli acılar çekmiştir, büyük üzüntüler duymuştur. Amaç, gaye, tekrar bu ülkede vatandaşlarımızın böyle olaylara karşı daha duyarlı olmalarıdır. O geceyi dün gibi hatırlıyorum, 15 Temmuz’da biz teşkilat olarak, bütün arkadaşlarımızla sokaklardaydık. Göğsümüzü siper ettik, Polatlı vatandaşı bunu zaten gözlemledi. Özellikle Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve şahsım olmak üzere, birçok arkadaşımız ve binlerce vatandaşımız o dakikalarda meydanlarda dolup taşmıştık. Bu Türkiye genelinde oldu. Tabi ki bizi en çok sevindiren olaylardan bir tanesi, o talihsiz gece, Polatlı’mızda üzücü bir olay olmamıştır. Ciddi bir sıkıntı vardı, vatandaşlarımız bir galeyana gelmişti ama biz onu serin kanlılıkla, belediye başkanı şehrin emin adamı ile birlikte gece 2’ye, 3’e kadar vatandaşlarımızla birlikte gerekli süküneti sağlamak için omuz birliği yaptık. Burada siyasete malzeme edilmemesi, en büyük arzumuzdur. Hiç kimsenin buradan nemalanmaması lazım, ir çıkar elde etmemesi lazım.”

“BU YAPILAN İHANET TÜRK MİLLETİNE YAPILMIŞTIR.”

Burada, “Vatanımı seviyorum”, “Ben bu milletimi seviyorum, “Dinimi seviyorum” diyen bütün vatandaşlarımızın, bu mücadeleye karşı özverili olmaları gerekir. Bu etkinlikte, taşkınlığa meal vermeden, vatandaşlarımızı bu yıldönümünde daha sükunetli, güzel bir şekilde geçirmelerini temenni ediyorum.

Tekrar ülkemizin başı sağ olsun. Bütün şehitlerimizin mekanları cennet olsun, bu ülke, dünya var olduğu sürede payidar kalacaktır. Biz Türk milliyetçisiyiz, bizler olduğumuz sürece, Allah’ın izniyle bu ülkeye hiçbir şey olmaz. Bütün vatandaşlarımızı seviyoruz ve bütün vatandaşlarımızın da vatanlarını sevdiğine eminim.” Dedi.

Haber: Ali Rıza OVACIK

CEVAPLA