BEYPAZARINDA KIZAK ETKİNLİĞİ

0
501

BEYPAZARINDA KIZAK ETKİNLİĞİ

Beypazarı Belediyesi, geleneksel hale getirilen Kızak Etkinliği, 8 Ocak Pazar günü, ilçeye 30 km mesafedeki 1600 rakımlı Karaşar Kiraz yanı Yayla mevkiinde yapılacak. Düzenlenecek aktivite için belediye, Beypazarı merkezden otobüs kaldıracak. Kızak şölenine Polatlı’dan da katılım olması bekleniyor.

BEYPAZARI KIZAK ŞÖLENİ, YARIN YAPILACAK

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan “İlçemiz tarihi, kültürü, doğası ve temiz havası ile de göz dolduruyor. 1600 rakımlı Kiraz yanı mevkiimizde sürekli kar mevcut ve vatandaşlarımız hafta sonlarını ailecek kızak kayarak, mangal yaparak vakit geçiriyorlar. Bizde Beypazarı Belediyesi olarak bugünlerde yoğun kar yağışının başlaması ile 8 Ocak tarihinde bu etkinliğimizi gerçekleştirme kararı aldık. Kendi araçları ile gidemeyen vatandaşlarımızı otobüslerle taşımasını yapacağız. Tüm hemşehrilerimizi özellikle şehrin gürültü ve stresinden uzaklaşmak isteyen tüm Ankaralıları farklı bir gün geçirmek için bu hafta sonu etkinliğimize davet ediyoruz ‘’ şeklide konuştu.

Öte yandan 15 Temmuz Şehitleri ve Tüm Şehitler anısına gerçekleştirilecek, 1 km’lik Şehitleri Anma yürüyüşü ile başlayacak olan etkinliğin tüm hazırlıklarının tamamlandığı öğrenildi. Öte yandan Beypazarı Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen kızak ve yürüyüş etkinliğine Polatlı’dan da katılımın olması bekleniyor.

CEVAPLA