Belediye spor Rüzgârı Bu hafta Ankara’da Esecek

0
922

Belediye spor Rüzgârı Bu hafta Ankara’da Esecek

“Buldozerler, Ankara 1. Amatör ligte Centilmenlikleri ve oynadıkları güzel futbol, attıkları 31 gol ve aldıkları üst üste 6 galibiyetle Amatör Spor Kulüpleri federasyonunda örnek bir kulüp haline geldi”

1926 Polatlı Belediye spor bu hafta çok kritik bir deplasmana gidiyor

Ligte ikinci sırada ve namağlup takım Dışişleri Bakanlığı ile Ankara 19 Mayıs 1 nolu sentetik sahada Pazar günü saat 14.30’da karşı karşıya gelecek olan ekibimiz, bu maçı kazanırsa 7 puan farkla liderliğini sürdürecek. Rakip takımın kazanması durumunda da liderlik koltuğu yine bizde kalacak.

Buldozerler ligte 6 haftada fırtına gibi karşılaştığı tüm rakiplerini adeta ezdi ve kalesinde sadece dört gol görüp tam 31 gol attı. Bu denli güçlü, maçlarda son derece centilmence mücadele eden ekibimizde moraller çok yüksek. Takımda Kaptan Halil İbrahim’in yarattığı çok güzel bir ağabey-kardeş havası var. Sahada olduğu gibi antrenmanlarda da devam eden son derece uyumlu ve dostça bir havanın, kazanılan başarıda büyük payı var. Buldozerler, Ankara 1. Amatör ligte Centilmenlikleri ve oynadıkları güzel futbol,attıkları 31 gol ve aldıkları üst üste 6 galibiyetle Amatör Spor Kulüpleri federasyonunda örnek bir kulüp haline geldi.

Takımların karşılaştırılması,bu maç ne olur?

Ligin ilk haftasında biz deplasmanda Ayvalıspor’u 1-0 yendik. Dışişleri deplasmanda Etlikspor’u 2-1 yendi. İkinci haftada biz Turizmi Polatlı’da 9-1 yendik. Onlar kendi sahalarında Kutludüğün spor’u 3-0 yendi. Biz averajla 6 puan lider iken onlarda ikinci sıraya yerleşti. Üçüncü haftada biz Mamak’ı deplasmanda 7-0 yendik, onlar Güdülspor ile deplasmanda 1-1 berabere kaldılar. Puan farkımız iki oldu. Dördüncü haftada biz Etlikspor’u 5-2 yenerken onlar Ayvalıspor ile 1-1 berabere kaldılar. Aramızdaki puan farkı dörde çıktı. Beşinci haftada onlar TİGEM’i deplasmanda 1-0 yendiler. Bizde Güdülspor’u deplasmanda 3-0 yendik. Geçen hafta kendi sahamızda TİGEM’i biz 6-1 yendik, onlar Turizm’i 4-3 yendiler.Şu anda 14 puanla 4 puan gerimizde ikinci sıradalar.

Geçmiş altı haftaya baktığımızda rakibimiz yenilgisiz ve 14 puana sahip. 12 gol atan, 6 gol yiyen bu takımla ilgili tespit ettiğimiz bazı ipuçlarını konuşalım. Bizim 9 gol attığımız Turizm’i 1-0 yenmişler. Güdülspor’u biz 3-0 yenmişiz, onlar 1-1 berabere kalmışlar.

Sonuç; Rakibimiz bize az gol atan, her maçta gol yiyen bir takım. Bizim gol ortalamamız 5,5, onların 2 gol. Biz 4 gol yedik, onlar 6 gol yemişler. Ama bize en yakın takım olarak bu maçı kendi sahalarında kazanmak,şampiyonluk  yolunda  onlar için çok önemli.

Yani: Bu maçta onlar, daha atak bir oyun izlemek zorunda. Biz golcü forvetimizle, kontrataklarla gol ya da goller arayıp, bu kritik deplasmandan sadece galibiyet ve 3 puan hedefli bir taktik izlersek doğru olacak. Zaten onlar saldırdıkça gollerimizde kendiliğinden gelir. Maçın skoru galibiyetimiz  başlığında: “1-2” ya da “1-3” veya “1-4” olabilir,bu analizin gerçekleşme olasılığını Pazar günü göreceğiz.

Altı haftada altı galibiyet ve  rakip ağlara 31 Gol…

6 Galibiyet 18 puan,1926 Polatlı Belediyespor futbol takımı 6 haftada 6 galibiyet ve rakip kalelere attığı 31 golle erişilmesi zor bir başarıya imza attı. Buldozerler, Polatlı’da 1980’li yıllarda yaşanan binlerce seyircinin izlediği futbol maçlarına dönüş için sahalarda ter döküyor. Kulüp Başkanı Hüdaverdi Yavaş “İddia ediyorum bundan sonraki Polatlı’daki ilk maçımızda seyirci sayımız daha da artacak ve binden fazla sporsever takımımızı  izleyecek” dedi.

Yavaş, “İnanıyorum ki önümüzdeki haftalarda Polatlı’da Sentetik Sahadaki maçlarımızda 1000 seyirci olacak…”

1926 Polatlı Belediyespor Kulüp Başkanı Hüdaverdi Yavaş “Ankara’da ki ilk maçımızda otuz seyirci ile oynadık. Bu hafta bu sayı, Polatlı’da son yılların rekoru olarak 700-800 kişi oldu.  Sporsever vatandaşlarımız, sentetik saha çevresinde tel örgüler ardından bizi destekledi. Bazı vatandaşlarımız ise sahayı tel örgü olmaksızın çıplak gözle görmek için üst geçit üzerine çıkıp maç izlemeyi yeğledi. Bu sayı her geçen gün artacak. 9. Hafta da Polatlı’da oynayacağımız 1. Amatör lig 1. Devre son maçında sentetik sahada en az 1000 seyircimiz olacağına inanıyorum. Bu hafta Ankara Kurumsal bir yapıya sahip Dış İçleri Bakanlığı Spor Kulübü ile karşılaşacağız. Rakibimiz grubumuzda ikinci sırada. Hedefimiz önce sportmence mücadele etmek sonra bu maçı kazanarak bizi seven destekleyen herkese bu sevinci ve gururu yaşatmaktır.”dedi.

“Başarının ana unsuru biz olmaktır”

1926 Polatlı Belediyespor Kulüp Başkanı Hüdaverdi Yavaş açıklamasının devamında “Daha öncede ifade ettiğim gibi; “Başarının ana unsuru biz olmaktır” bizler biz olmayı başardık gerek yönetimimiz gerek teknik heyetimiz gerekse futbolcularımız bunu çok iyi başardı biz dediğimiz için bu başarılar geliyor.En önemlisi ,Her türlü fedakârlığı yapan bir yönetimimiz var. Bütün bunların bir araya gelmesi başarıyı getiriyor. Tabi ki zaman zaman yaşanan  ufak tefek hatalarımızda var, takım runu daha üst seviyelere çıkarmak istiyoruz. Bu süreç tamamladığında daha güzel,daha uyumlu bir futbol takımı ortaya çıkacak. Bu başarıda emeği geçen başta Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya, yönetimim teknik heyetim ve futbolcularıma teşekkür ediyor ayrıca bize büyük destek veren Polatlılı hemşerilerime,sporseverlere ,esnaflarımıza,tüm kamu ve özel sektör çalışanlarına,İlçe gençlik hizmetleri ve spor müdürlüğü emektarlarına,Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna,hakemlerimize saygılarımı sunuyor ve  teşekkür ediyorum.”diyerek sözlerini sonlandırdı. Haber Merkezi

CEVAPLA