BAŞKAN YILDIZKAYA MAHALLE MUHTARLARI İLE YEMEKTE BULUŞTU

0
126

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısı ile Güldeste Konak’ta Polatlı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen yemekte Mahalle Muhtarları ile bir araya geldi. Polatlı’da görev yapan tüm Mahalle Muhtarlarının katıldığı yemekte Polatlı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu tarafından halk oyunları gösterisi sergilendi.

BAŞKAN YILDIZKAYA; “KIYMETLİ MUHTARLARIMIZ HALKIN SESİNİ TEMSİL EDİYORLAR”

Polatlı Muhtarlar Derneği Başkanı ve Basri Mahalle Muhtarı Adem Köse tarafından Başkan Yıldızkaya’ya mahalle muhtarlıklarına olan katkılarından ve çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi verildi. 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısı ile gerçekleştirilen yemeğe; Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Belediye Meclis Üyeleri, Polatlı Müftüsü Mehmet Muslu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, Mahalle Muhtarları ve eşleri katıldı.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya anlamlı yemekte Mahalle Muhtarlarına seslendiği konuşmasında; “Ülkemiz yönetiminde; muhtarlarımız çok büyük bir görevi icra ederek, halkla belediyelerin ve devletin diğer organlarının iletişimini sağlıyorlar. Yani halkın sesi konumundalar. Özellikle kırsal mahallelerimizde muhtar demek; köyün her şeyi demektir. Başı ağrıyan önce muhtara gider, yolda kalan önce muhtara gider, derdini mutlaka onunla paylaşır. Dolayısıyla muhtarlık 7 gün 24 saat çalışmayı gerektiren zor bir görevdir. Ben bu zor görevi layıkıyla yaptığınız için sizleri tebrik ediyorum, şehrim adına teşekkür ediyorum. Son yıllarda muhtarlarımızın özlük haklarına dair çok güzel gelişmeler oldu, inşallah ileride daha da iyileştirmeler olur diye düşünüyorum. Bu şehri inşallah hep beraber kalkındırmanın, bir marka şehir haline getirmenin de hepimizin görevi olduğunu düşünüyorum. Malumunuz biz birkaç yıldır muhtarlarımızla beraber kısa da olsa birkaç günlük gezi yapıyoruz, şehir dışı turlar yapıyoruz. Sizin belirlediğiniz bir zamanda, yine belirlediğiniz bir yere inşallah bu yılda beraberce gitmeye gayret göstereceğiz. Bu anlamlı günde aynı sofrayı bizlerle paylaştığınız için siz kıymetli muhtarlarımıza ve değerli eşlerinize teşekkür ediyorum. Bu vesile ile 19 Ekim Muhtarlar Gününüzü kutluyor; hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.” İfadelerine yer verdi.  Haber Merkezi

CEVAPLA