AYDOĞAN BAŞKANLIĞINI TAZELEDİ

0
183

Ocak ayı içerisinde yurt genelinde olduğu gibi ilçemizde de oda seçimleri hızlı bir şekilde devam ediyor. İşte bu çerçevede hafta sonu Cumartesi günü Alyans düğün salonunda geniş katılımıyla kongresinin gerçekleştiren Polatlı Ziraat Aletleri Odası gerçekleştirilen kongre sonrası mevcut başkan Osman AYDOĞAN ile devam kararı aldı. Kongrenin açılış konuşmasını  Polatlı Ziraat Aletleri Başkanı Osman Aydoğan yaptı. Aydoğan  4 yıllık başkanlık döneminde gerçekleştirdiği çalışmaları sanayi esnafına anlattı. Aydoğan “ Her yıl esnaflarımızı günümüz teknolojilerini yakından görüp takip edebilmeleri için Türkiye’nin belirli illerinde kurulan Fuarlara götürerek geziler düzenliyoruz. Bunun yanı sıra her gittiğimiz şehrin tarihi yerlerini ziyaret ediyoruz.” Dedi.

OSMAN AYDOĞAN 300 OY ALARAK “YOLA DEVAM” DEDİ

Ocak ayı içerisinde yurt genelinde olduğu gibi ilçemizde de oda seçimleri hızlı bir şekilde devam ediyor. İşte bu çerçevede hafta sonu Cumartesi günü Alyans düğün salonunda geniş katılımıyla kongresinin gerçekleştiren Polatlı Ziraat Aletleri Odası gerçekleştirilen kongre sonrası mevcut başkan Osman AYDOĞAN ile devam kararı aldı. Kongrenin açılış konuşmasını  Polatlı Ziraat Aletleri Başkanı Osman Aydoğan yaptı. Aydoğan  4 yıllık başkanlık döneminde gerçekleştirdiği çalışmaları sanayi esnafına anlattı. Aydoğan “ Her yıl esnaflarımızı günümüz teknolojilerini yakından görüp takip edebilmeleri için Türkiye’nin belirli illerinde kurulan Fuarlara götürerek geziler düzenliyoruz. Bunun yanı sıra her gittiğimiz şehrin tarihi yerlerini ziyaret ediyoruz.

Çanakkale Zaferinin yaşandığı vatan topraklarını esnaflarımız ve eşleriyle birlikte ziyaret ettik. İnşallah bu tür gezileri geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi ileride de devam ettireceğiz.Sanayimiz içerisi berbat bir haldeydi. Ben bile esnaf olarak sanayi içerisinde arabamla gezemiyordum. Bu mağduriyetimizin giderilmesi için sanayimiz girişine bir pankart asarak, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne, dönemin Polatlı Ak Parti İlçe başkanı Gazi Karaoğlu’na ve ekibine sesimizi duyurmayı başardık. Gazi Karaoğlu ve ekibi sanayimize gelerek basının önünde Ankara’dan sözünü aldım pankartı indirin, söz yolları yapacağız, dedi ve hep birlikte pankartı indirdik. Bu sözün üzerine oda olarak yolların yapımı için sürekli Gazi başkanla diyalog halindeydik. Zaman zaman çalışmalarda sıkıntılar yaşandı , bunların üstesinden gelerek sanayimizin yüzde 80 yolu büyükşehir tarafından asfalt yapıldı. Asfalt yapımının başlandığı günden sonuna kadar katıklarından dolayı, başta dönemin başkanı Gazi Karaoğlu başkanımıza ve Ankara Büyükşehir meclis üyelerimize sonrasında işin devamı ve takibini sağlayan şu anki Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir’e sanayim ve esnaflarım adına teşekkür ederim.” dedi.

ESNAFLARIMIZA TOPLU SANAYİ TÜPÜ ALIMI GERÇEKLEŞTİRDİK

Ankara Bilim Teknolojileri bakanlığı memurları sanayimizdeki oksijen, gazaltı ve asetilen tüplerini kullanan esnaflarımızı denetleyerek, tüplerin kullanma tarihlerinin geçmiş olduğunu görmüşler. Bazı esnaf arımızın olayı bize bildirmesi sonucunda biz oda olarak yetkililerle hemen görüşüp konuştuk. Esnaflarımızı cezai işleme maruz bırakmayın diyerek bakanlık görevlilerine , biz oda olarak bu işe el atarak, tüp meselesi sorununu çözeceğimizin sözünü verdik. Esnaflarımızın elindeki eski tüpleri değerlendirerek yeni tüp fiyatlarını aldık, esnafımıza sunduk esnafımız uygun buldu. Sanayimizdeki tüm esnafımıza bu sayede hem maddi olarak hem manevi olarak katkıda bulunduk. Bu çalışmalarımızı sosyal medyada paylaştığımızda Bilim Teknolojileri Bakanlığı memurlarından telefonla teşekkür aldık. Bu sayede memur arkadaşlarımız sanayimize cezai işlem uygulamadılar.Kanun gereği 48 meslek dalın da Mesleki Yeterlilik belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Bu çalışmayı Polatlımıza basın yoluyla , Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Bilirliği teşkilattan sorumlu Başkan Vekili Hüseyin Ar , ASO Metes Şirket Müdürü Halis Yeşil ve bir çok daire başkanlarıyla birlikte açıklama yaparak duyurduk. Sonrasında biz esnaflarımızı bilgilendirerek 19 çalışanımızı kursa kayıt ettik. Sınavların Ankara da yapılması gerekiyordu. Biz oda olarak bu işin Polatlıda yapılmasını talep ettik. Yetkililerde bizi kırmadı, 19 kursiyerimizden 18’i bir günde hem teorik hem de pratik sınava girerek belge almaya hak kazandılar. Mesleki Yeterlilik Belgesi alma hakkı kazanan çalışanlarımıza Polatlı Protokolümüzle beraber belgelerini taktim ettik.

SANAYİMİZİN TAK KEMER GİRİŞİ

Polatlı Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’yı ziyaret ederek sanayimiz için 13 maddelik bir talepte bulunmuştuk. Başkanımız bu talepleri zamana yayarak hepsini bir bir yapacağının sözünü verdi. İşte bunlardan bir tanesi de sanayimize yapılan bu güzel TAK kemer girişi oldu. Bu tak kemerin öncelikle Polatlımıza sonrada sanayimize güzellik kattığına inanıyorum. Bununla kalmayıp sanayimizin anayol tarafını boydan boya duvar yapıldı. Işıklandırması ve yeşil alanı boydan boya yeniden daha bakımlı hale getirerek bu yapılan esere yani tak kemere daha da güzellik katmıştır. Bu güzel eseri sanayimize kazandıran Polatlı Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’ya bir kez daha teşekkür ediyorum.

TÜRKİYE DE BİR İLK OLAN İMALATÇILARIMIZA TEŞHİR ALANI

Esnaflarımızın talepleri üzerine Polatlı Belediye başkanımızla birlikte esnaflarımıza Türkiye de hiçbir sanayide olmayan, Polatlımızda ilki yapılan, üretim yapan esnaflarımızın malını sergileyebileceği teşhir alanı yapıyoruz. Sanayideki esnaflarımızdan sürekli odamıza ve belediyemize sanayimiz içerisindeki düzensizlikten ve yol üzerindeki hurda araçların, hurda malzemelerin ve ziraat makinalarının olmasından dolayı şikayetler artmıştır. Belediye ekiplerince müdahale edildiğinde esnafta haklı olarak biz yaptığımız ürünleri nereye koyacağız diye başkaldırıyordu. Bizler oda olarak Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’ dan esnafımızın mağduriyetinin giderilmesi için sanayimize yakın bölgelerden bir yer belirleyerek bu şekilde esnafın rahatlayabileceğini söyledik. Belediye başkanımız İmar Müdürlüğü ne talimat vererek odamızla birlikte çalışarak yer araştırmamızı söylediler. Çalışmalarımız sonucunda Galericiler Sitesinin altında 30 dönüme yakın bir yer olduğunu tespit ettik ve başkanımıza sunduk. Arsayı yerinde görerek burası size uygunsa bizde belediye olarak , burayı toprakla doldurup , altına beton atıp, kenarlarına tel çekip, ışıklandırma yapıp, nizamiye kulübesi kurularak, sadece kullanım amaçlı olarak buranın enerji ve bekçi giderlerini karşılayacak kadar cüzi bir kira geliri ile esnafa tahsis edeceklerini söylediler. Bu sayede hem sanayimizin içerisi düzenli bir hale gelecek hem de belediyemize yapılan şikayetlerde son bulacaktır.

Zaman zaman torba kanunu ile çıkan kanunları , gerekli makamlara başvurarak yetkililerin Polatlımıza gelmelerini sağlayıp esnafımıza bilgilendirme toplantıları düzenliyoruz. Bu sayede esnafımız Ankara’ya gitmeden birinci ağızdan karşılıklı soru cevap şeklinde bilgi alarak daha güzel öğrenebiliyorlar. Bu çalışmalarımızda bu şekilde devam edecek.

ZORUNLU HALE GETİRİLEN ’ C’ BELGESİ ALIMINDA ESNAFA YARDIMCI OLDUK

İmalat yapan esnaflarımızın talepleri üzerine zorunlu hale getirilen C belgesinde yaşadıkları sıkıntıları oda olarak çözdük. Kanun ilk çıktığında her firmadan dosya başına iki buçuk milyar gibi bir rakamdan bahsediliyordu. Sonrasında bizler yanımıza imalatçı esnaflarımızı alarak çeşitli firmalarla görüşmeler yapıp en sonunda Ankara’da Bernad şirketiyle dosya başı 800 liraya düşürerek anlaşma imzaladık. Bu sayede esnafımız daha ucuza belgelerini aldılar.Sanayimiz içerisinde bir çok esnafımız hangi caddenin hangi sokağın nerede olduğunu bilmiyor. Bu düşünceyle sanayimizle alakalı kroki çalışması yapmaya karar verdik. Ben bir oda başkanı olarak sanayimdeki adresi bilemiyorum. Sanayimizi baştan sona tek tek gezerek inşallah yakın zamanda sanayimizin girişine billboardlar koyarak sanayimizin en ücra köşesindeki esnafımızı bile, dışarıdan gelen vatandaşımız çok kolay bulma imkanına kavuşacak. Sanayi esnafımız adına da güzel bir çalışma olacağına inanıyoruz.

SANAYİMİZ ENVANTERİNİN ÇIKARILMASI

Polatlı Yeni Sanayi Sitemiz gün gün büyümektedir. Biz göreve geldiğimizden bu güne kadar, sanayimizdeki esnaf sayısını , toplantılarda kesin veriler olmamak kaydıyla sekiz yüz ya da bin esnaf var diyerek bilgi veriyorduk. Elimizde yazılı hiçbir veri yoktu. Biz oda olarak arkadaşlarımızla ortak bir karar aldık. Esnafı tek tek gezerek sanayimizdeki komple esnaf sayısını çıkartmak için çalışma başlattık. İnşallah kısa zamanda sanayimizde toplam esnaf sayımızı hangi meslekte kaç tane esnaf olduğunu esnaflarımız yanındaki çalışan sayısını ve esnafımızın hangi odaya bağlı olduğunun envanterlerini çıkaracağız. Sonraki süreçte kurum ve kuruluşlarla yaptığımız yazışmalarla ve dışarıdan gelen siyasetçilerimize yazılı olarak sanayimizde ki envanteri net bir şekilde sunma imkanı bulacağız. Sanayi Esnafımız bir fatura yatırmak için çarşıya gitmek zorunda kalıyordu, çarşıda araba park etmek için yer bulamıyordu,işin de kalıyordu yani her türlü mağdur oluyordu. 2005 yılında yönetime geldiğimizde Postane müdürü Hayati Özütemiz müdürümüz sayesinde bizlerinde gayretleriyle sanayimize postane şubesi kazandırdık. Sonrasında geçtiğimiz yıllar içerisinde Ankara’dan n gelen müfettiş tarafından şubenin uygun olmadığı görülmüş ve Ankara’ya şubenin kapatılması için dilekçe yazılmıştır. Postane şubesinin kapatılacağı hakkında Postahane memuru tarafından bize bilgi verilmiştir. Yine o dönemin Ak Parti İlçe Başkanı Gazi Karaoğlu’nu ziyaret ederek durumu kendilerine arz ettik, bu şube buradan giderse esnafımız perişan olur, gitmemesi için bizlere yardımcı olun dedik. Kapanma yazısı yazılan şubeyi Gazi Karaoğlu’nun sayesinde tekrar sanayimizde tutmayı başardık. Bu anlamda Gazi Başkana sanayimiz adına teşekkür ederiz.

HER ZAMAN DÜRÜST, ŞEFFAF BİR YÖNETİM ANLAYIŞIYLA GÖREV YAPTIK

Bilenlerimiz var ama bilmeyenlerimiz için söylüyorum. PTT şubemizin yeri Bilgen Küçük Sanayi Kooperatifine aittir. Kooperatif sanayi içerisindeki dükkanları ve hizmet binasını satma kararı almıştır. Böyle olunca PTT şubemizin yeri de satılacaktır. Şu an için böyle bir şey yok ama ortalıkta gezen laflar PTT şubesinin yeri satılınca PTT’nin gideceğini söylüyorlar. Buraya gelmesinde gösterdiğimiz çaba gibi daha önce buradan gitmemesi için yaptığımız müdahalelerle yarında böyle bir şey olursa gerekli kurumlarla görüşerek PTT şubesinin sanayide kalabilmesi için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Sanayimizde yıllardır çözülmeyen ve çözemediğimiz bir güvenlik sorununu var. Ben ve ekibim 2005 te göreve geldiğimizde sanayimizde güvenlik için bir dernek kurulmuştu. Ama maalesef biz oda olarak destek vermemize rağmen iki adet gece bekçisinin maaşlarını ve giderlerini toplayamadılar. Durum böyle olunca dernek gün gün maddi olarak kötüye gitmekteydi. Ben ve arkadaşlarım yönetim kurulu toplantısında bu konuyu gündeme getirdik. Bu işin böyle olmayacağını, sanayimiz çevresine komple tel çekip nizamiye kurarak, giriş-çıkışları kontrol altına alarak bu işin daha güzel olacağının kararını aldık. Sanayimizin tamamı 6 km. dir. 6 km. alanı tel örgü ile çevirdik. Sonrasında gerekli kurumlarla yazışma yaparak nizamiye kurmak için dilekçe verdik. Tabi biz yönetim olarak, kendi başımıza nizamiye kuracak halimiz yok. Yaptığımız yazışmalar sonucunda sanayimizin belli bir alanı, belli bir bölgesi yok. Siz burayı kanun gereği ne tel örgü ne duvar ne de nizamiyeyle kapatamazsınız, dediler. Nedeni sorduk ve bize yol gösterin dedik. Nedeni sanayimiz içerisinde mezbahane, Sümer beton, baştaş beton, Araç muayene İstasyonu, İğcilerköyü , Kara İlyas köyü güzergahlarının buradan geçmesidir. Yapmanız gereken de Eskişehir yolu tarafındaki İpek Un ‘un orada bir kavşak göründüğünü ve bu kavşağın açılmasından sonra bu güzergahların oradan işlemeye başlamasıyla bu işi yapabilirsiniz, dediler. Bu güne geldiğimizde, Nizamiye kurmak çok kolay. Bakın arkadaşlar sanayimizin altı, boydan boya deredir. Üst anayol tarafı sağ olsun Polatlı Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya tarafından hem şehrimize hem de sanayimize yakışır bir duvar ile boydan boya çevrildi. Bize kalan iş sadece kısa mesafesi olan aşağıdan yukarıya tel örgü veya duvar çekmek. Bugün İpek Un’un oradaki kavşak açılsın biz yarın oda olarak hem sanayimize nizamiye kurarız hem de güvenlik içerisine alırız. Giriş Çıkışlarda güvenlik altına alınmış olur. Bazı arkadaşların hiçbir şeyden haberi yok kendi kendilerine konuşuyorlar. Ben ve ekibim hiçbir zaman boş vaatlerde bulunarak esnafımızı kandırmadık. Her zaman dürüst, şeffaf bir yönetim anlayışıyla görev yaptık. Bu esnaf sanatkar bize destek verdiği müddetçe biz de esnafımıza hizmet etmeye devam edeceğiz”dedi.

DEMİR “SORUN VE SIKINTILARI YAKİNEN BİLİYORUZ”

Polatlı Ziraat Aletleri Esnaf Odası Başkan Adayı Ahmet Demir yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi. DEMİR “  Ziraat Aletleri Tamir ve Demir İşleri Sanatkarları Esnaf Odamızın yönetimine talip olmamızın en önemli sebebi Sanayi Esnafımıza daha iyi hizmet imkanı sunacağımıza olan inancımızdır. Sanayi esnafının yaşadığı sıkıntıları yakinen bilen, Polatlı sanayisine yıllarını vermiş yönetim kurulu üyelerimizle beraber Sanayi esnafımıza hizmete talibiz. Amacımız günden güne gelişen ve hızla büyüyen Polatlı’mıza sanayi alanında en iyi hizmeti sunmaktır. Kıymetli sanayici kardeşlerim, ağabeylerim bizler bu yola çıkarken sizlerle istişare içerisinde olduk. Sanayide yaşamış olduğumuz sorunları sıkıntıları ilk ağızdan yani sizlerden dinledik.  Coğrafi ve stratejik olarak önemli bir konumda olan Polatlı her geçen gün göç almakta ve hızla büyümektedir. Büyümenin yanında sanayi ihtiyaçları da her geçen gün artmaktadır. İlçemizin büyümesi ihtiyaçları arttırdığı gibi sıkıntıları da beraberinde getirmektedir. Sanayi esnafımızın uzun yıllardan  bu yana yaşadığı en büyük sorun Güvenlik sorunudur.  Maalesef uzun yıllardır sözler verilmesine rağmen güvenlik sorununu tamamen ortadan kaldıracak somut çalışmalar yapılmamıştır. Sanayi esnafımız bizi bu göreve layık görmesi durumunda yönetim kurulu olarak ilk icraatımız güvenlik sorununu tamamen ortadan kaldırmak olacaktır. Değerli Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’nın sanayimizin E-90 karayoluna bakan cephesini duvar ile çevirmesi ve Sanayi girişine yapılan kapı sanayimize güzel bir görüntü vermiştir. Belediye başkanımıza bu hizmetinden dolayı sanayi esnafı adına tekrar teşekkür ediyoruz. Sanayi esnafımızın bizi bu önemli göreve layık görmesi durumunda Belediyemiz ve İlçemizde bulunan sivil toplum kuruluşlarımızın da desteğini alarak sanayimizi daha güzel bir görünüme kavuşturmak için çalışacağız. Çalışmalarımızı hayata geçirirken siz değerli sanayi esnafı ağabeylerimizin ve kardeşlerimizin görüş ve önerileri bizim için rehber olacaktır.”Sanayimizin daha güzel ve güvenli bir çehreye kavuşması için hazırlamış olduğumuz bazı projelerimiz” dedi.

1-Sanayimizin etrafının tamamen kapatılması ve giriş çıkış kapılarının yapılması.

2-Sanayimizi 7/24 takip edebilmek için Güvenlik kamera sistemi ve Gezici Güvenlik ekibi temin edilmesi.

3-Sanayi envanterinin çıkartılması.

4-Sanayimizde atıl durumda bulunan yeşil alanlar ve parkların kullanılır hale getirilerek esnafımızın dinlenebileceği ağız tadıyla bir bardak çay içebileceği nezih alanların oluşturulması.

5-Sanayi güvenliğinin sağlanmasının ardından Banka şubesi ve banka Atm cihazlarının sanayi esnafımızın hizmetine sunulması

6-Sanayimize Noter getirilmesi hususunda çalışacağız.

7-Polatlı’da bulunan araçların Ankara’ya gitmeden tamir ve bakımlarını Sanayi esnafımızın yapması, bu sayede de Esnafımızın kalkınmasını sağlamak istiyoruz.

8-Tamirci esnaflarımızın teknolojiyi yakından takip etmeleri için Eğitim seminerlerine önem vereceğiz.

9-İmalatçı esnaflarımız için Kooperatif kurulması ve en az 400m2 yer temini yapılması için çalışacağız.

10-Sanayimiz sorun ve sıkıntılarını ilk ağız olan sanayi esnafımızdan dinlemek ve fikir alışverişinde bulunmak için istişare toplantıları düzenleyeceğiz.

11-Bizler sanayi esnafı olarak birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için Ramazan ayında toplu iftar yemekleri düzenleyerek dayanışmaya ve yardımlaşmaya önem vereceğiz.

12-Sanayimizde bulunan esnaflarımızdan adreslerinin müşteriler tarafından daha  kolay bulunabilmesi için elektronik bir adres gösteren bilgisayar temin edeceğiz. Sanayimizin ve sanayi esnafımızın daha iyi şartlarda çalışması ve Polatlı halkımıza daha iyi hizmet verebilmesi için hayata geçirmeyi hedeflediğimiz projelerimizin yanında siz değerli sanayi esnaflarımızdan gelecek her türlü fikre açığız.

Birlik ve beraberlik içerisinde siz değerli sanayi esnafımıza hizmet için çıktığımız bu yolda desteğinizi bekliyoruz” dedi.

KİRİNÇ “BAŞKAN YILDIZKAYA’YA TEŞEKKÜR ETTİ”

Polatlı Ziraat Aletleri Esnaf Odası Başkan Adayı Levent Kirinç yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi. KİRİNÇ “Bizler bu sanayide yaşıyoruz ve yaşamaya da devam edeceğiz. Gidecek başka yerimiz yok ben ve arkadaşlarım aday olurken çok düşündük sanayi için neler yaptık ve neler yapacağız. Esnafımızın arasında her zaman olduk olmaya da devam edeceğiz. Son 3 yıl boyunca öncelikle neler yaptığımıza bir bakalım. Öncelikle 2014 yılında Sayın Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’dan sanayi merkezine bir park yapılmasını rica ettik Allah razı olsun parkımız bir ay içerisinde berbat bir halden çimleri yemyeşil ailelerin ve esnafımızın oturacağı bir park alanına kavuşturduk. Bakımını halen daha şahsen ben gönüllü olarak yapmaktayım buraya hiçbir şekilde kimse bu kadar bakmamıştır ama bakarken de onurla şerefle baktım çünkü bu Belediyemizin bize bir emanetiydi. Değerli üyeler Gülveren Mahallesinden sanayimize gelen esnaflarımıza yolun bozuk ve çile yolu olmasının önüne geçmek için Sayın Belediye Başkanımızla temasa geçtik. Belediye Başkanımızın talimatı ile Fen İşleri Müdürümüz Barkın Yıldırım’da ekibi ile birlikte yolun asfaltlama çalışması yapılmıştır ve bu şekilde esnafımız bu çilden kurtulmuştur. Yalnız şunu da ifade etmek istiyorum. Bu yolun asıl yapması gereken sahibi Ankara Büyükşehir Belediyesiydi. Ancak Büyükşehir Belediyesi yetkilileri 2 yıldır dönüp bile bakmadılar buradan Büyükşehir Belediyesi’ni kınıyorum. Yağmur yağdığında iş yerlerini su basan esnaflarımız bana mağduriyetini ilettiler. Belediyemiz ile temasa geçerek işyerlerinin önlerine beton atılması sonucu ve 8 esnafımızın mağduriyeti giderilmiştir. 3 yıl boyunca esnafımıza her zaman hizmet ettik etmeye de devam edeceğiz. Sanayimizin her yerini de güzelleştirmeye devam edeceğiz. Talebim üzerine sanayi camisi tüm ihtiyaçları Allah razı olsun Belediye Başkanımız tarafından karşılanmıştır. Sıkıntılı olan esnafımızın bize müracaatları neticesinde yasal çerçeve içinde olanlar çözüm kavuşturulmuştur. Esnafımızın kredi talebi olanların Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanımız Sayın Ertuğrul Kıymaz’la temasa geçerek sorunları çözülmüş kredi almaları sağlanmıştır. Bu vesile ile Sayın Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanımızı huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Dükkânların önü yağışlarda çamur olan 4 esnafımızın işyerlerinin önüne Belediye ekiplerince çakıl serpilerek mağduriyetleri giderilmiş ve bu şekilde bir huzura kavuşmuşlardır. Esnaflarımızın müracaatlarında sıkıntılarının giderilmesi sağlanmıştır. Değerli üyeler şimdi de yönetime geldiğimizde neler yapacağız. Sanayimizin etrafını Sayın Osman Başkan biraz hayal olarak diyor da bir metre beton üstüne de bir buçuk metre tel örgü ile çevirerek 5 noktadan kapı yapılacak akşam olunca tek kapıdan giriş sağlanacaktır. Bu işlemler için esnafımızın dan hiçbir para talep edilmeyecektir ve bu işi üstlenecek olan 6 sponsor temin edilmiştir ve o sponsorların benden tek dileği olmuştur yaptıkları her bölüme onların isimleri verilecektir. Değerli üyeler oylarınız ile yönetime geldiğimizde sanayinin çevirme işin 1 Mart 2018’de başlayacağız 31 Mart 2019’da bitireceğiz şayet bitiremezsek bu onurlu görevden istifa edeceğiz. Sanayimizin güvenliğini Özel Güvenlik şirketine devredeceğiz. Tüm yasal sorumluluktan özel güvenlik şirketi olacaktır.  Yılda bir kez oda aidatı ile birlikte üyelerimizden sene durumuna göre 2018 yılı için 100 TL, ondan sonrası için bakacağız ve ondan sonra hiçbir ücret talep edilmeyecektir. Esnafımızın halinden esnaf anlar. Kendisi de esnaf olan Kent Konsey Başkanımız Tekin Çelik’e Ziraat Bankası ATM’sini getirdiği için huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bizlerde 3 ay içerisinde Halk Bankası ve Vakıf bankasını ATM’sini getireceğiz bunun için gerekli temaslar sağlanmıştır son aşamalara gelmiştir. Belediye Başkanımıza 3 ay boyunca sanayi sitemizin istekleri iletilmiştir. Esnafımızın kullandığı indirme bindirme rampası yani Gülveren istikametindeki oranın yenilenmesi sağlanacaktır. Sanayi esnafımıza başkanımız ile temasa geçerek vaki hizmet alması sağlanacaktır. Sanayi Sitemizin adını Sanayimizin gelişmesinde ve bugünlere gelmesinde büyük emeği olan Bilgen Yapı Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Halit Ürek’in adını vererek Halit Ürek Sanayi Sitesi olmasını sağlayacağız” dedi.

YILDIZKAYA “TÜM ARKADAŞLARIMA BAŞARILAR DİLİYORUM” DEDİ

Genel kurula katılan Polatlı belediye başkanı Mürsel Yıldızkaya burada yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi. YILDIZKAYA “Polatlı da esnaf odalarımızın kongreleri geçtiğimiz hafta itibari ile başladı. Kongremiz hayırlı olsun hepinize helal ve bol kazançlar diliyorum. Kongrelere hemen hemen her odada pek çok arkadaşımız talep. Bu talebi Polatlı açısından çok değerli buluyorum. Bende varım ,bende hizmete talibin şehrime ve meslektaşlarıma hizmet edeceğim diyen tüm arkadaşlarımızı  tebrik ediyorum.    Esnaf odaları başkanlık görevine talip olan tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Belediye başkanı sıfatı ile imkanlarımız ölçüsünde Polatlımızın her bölgesine elimizden geldiğince hizmet göstermeye gayret ediyoruz. Osman    bey ifade ettiler mahcup oldum sanayiye bir şeyler yaptık ama çokta yaptığımızı iddia etmiyoruz. 2018-2019  yılında Polatlı  sanayisine pek çok proje üreteceğiz. Çünkü  esnaflarımız bizim başımızın tacı .Sanayi  esnafımız Polatlımızın  gözüken yüzü,dışarıdan gelen çok sayıda misafirini, ilk olarak Polatlı sanayisini görüyor” dedi. Haber: Tevfik Emre EFE

CEVAPLA