ATEŞEL AVUKATLIK BÜROSUNUN AÇILIŞINI YAPTI

0
1409

Her geçen gün gelişen ve büyüyen ilçemizde yeni iş yerleri ve bürolarında açılışı gerçekleşiyor. İşte bu çerçevede kendi memleketinde avukatlık yapmak için hukuk bürosunun açılışını gerçekleştiren Avukat İlkay ATEŞEL (Toran) ilçede görev yapmaktan son derece mutlu olduğunu söyledi.

POLATLI’LIYIM, POLATLI’YA HİZMET ETMEK İSTİYORUM

Polatlı’nın Yeniköseler köyünden Polatlı esnaflarından Eskişehir kaportanın sahibi esnaf Oğuz TORAN’nın kızı İlkay ATEŞEL geçtiğimiz gün Eviner iş hanı 2. Kattaki yerinde avukatlık bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Gazetemize yönelik çalışmaları hakkında açıklamada bulunan Avukat ATEŞEL doğduğum ve büyüdüğüm kendi memleketimde görev yapmak ve çalışmaktan son derece mutluyum dedi. Mesleğinin zorlukları ve bayan olmanın avukatlık mesleğine artıları ve eksilerini de değerlendiren ATEŞEL daha sonra şu ifadelere yer verdi.

“1991 Polatlı doğumluyum, Polatlı Anadolu lisesinde okudum. Bursa Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi mevzunuyum. 1 yıldır avukatlık mesleğimi icra ediyorum. Erkek avukatlar birçok ortama girebiliyor. Bayanlar bazı şeylerden kendilerini geri çekmek zorunda kalabiliyor.” “Bu davalarda da değişiyor mu peki?” “Bayan avukatlar, özellikle bayanlara psikolojik olarak rahatlık verebiliyorlar. Bir avukattan çok psikolojik danışmanı olabiliyoruz. Ama icra işlerinde borçlularla muhatabımız zor olabiliyor. Bazen karşınızdakini bilemediğiniz için küfürlere maruz kalına biliniyor. Bayan olarak kendi iş yeriniz olması çok güzel bir şey.” “Bu noktada Polatlı’yı tercih etmenizin nedenini öğrenebilir miyim?” “Doğma büyüme Polatlılıyım, nasıl bir yer olduğunu biliyorum. Çevremdeki birçok beni tanıyor ve ailemi tanıyor. Babam burada 30 yıllık bir esnaf.” Dedi. Haber Merkezi

 

CEVAPLA