Ankara’da Uyuşturucu İle Mücadele Sürüyor

0
228

Konu ile ilgili Ankara Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince ilimiz genelinde uyuşturucu ve uyarıcı madde satışı ve kullanımına yönelik yapılan istihbari çalışmalarda; 16.05.2017 günü İstanbul’dan ilimize bir araç ile uyuşturucu madde getirileceği bilgileri elde edilmiştir.

Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince aynı gün saat 06.30 sularında bahse konu araç, Akıncılar gişelerinden ilimiz istikametine geçtiği sırada durdurulmuştur. Dedektör köpek ile araçta yapılan aramada aracın stepne lastiği içerisinde 6 adet şeffaf renkli poşet içerisinde toplam 29.602 adet 9 kilo 570 gram mavi, kahverengi ve pembe renkli üzerinde FC Barcelona ibaresi bulunan ecstasy haplar ele geçirilmiştir.

Şüpheli Y.E., yakalandığı sırada M.K. isimli şahıs adına düzenlenmiş sahte nüfus cüzdanını görevlilere ibraz ettiği için hakkında başkasına ait nüfus cüzdanı kullanmak ve görevlilere ibraz etmek suçu ile Kahramankazan Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilecektir.  Şüpheli şahıslar Y. E., M. K. ve S.Ö., hakkında “TCK 188. maddesi gereğince Uyuşturucu-Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak veya Sağlama” suçundan işlem yapılarak 17.05.2017 günü Kahramankazan Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” Denildi. Haber Merkezi

 

CEVAPLA