5395 SAYILI ÇOCUK KORUMA KANUNU GEREĞİ İLÇE KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

0
990

5395 SAYILI ÇOCUK KORUMA KANUNU GEREĞİ İLÇE KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu uygulanmasına ilişkin kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla kurulan İlçe Koordinasyon Kurulu 01.11.2016 Salı günü saat 10.00’de Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer Başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapıldı.

TOPLANTIYA KAYMAKAM TUNÇER BAŞKANLIK YAPTI

Toplantıya Cumhuriyet Savcısı Onur Önder Kalkan, Belediye Başkanı Yardımcısı Barkın Yıldırım, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Özcan Demirel, İlçe Emniyet Müdür Vekili Erhan Ergül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Utku Uçar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Bülent Dönmez, Baro Başkanı İzzet Taştan, Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Mesut Baş, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Emel Üneşi, İşkur Müdürü Ali Fuat Eren, Rehberlik ve Araştırma Merkezi temsilcisi Sermin Cevizdalı, Anadolu Lisesi Rehberlik Öğretmeni Demet Bişkin, Jandarma Uzman Çavuş Uğur Kökten ve Toplum Destekli Polis Mehmet Polat’ın katılımıyla yapılan toplantıda 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu ve uygulaması hakkında ilgili yönetmelik doğrultusunda yapılabilecek çalışmaların hakkında detayları görüşüldü.

Toplantıda İlçemizde korunmaya ihtiyacı olan ve suça sürüklenen çocuklarla ilgili gerekli önlemin ne şekilde alınması gerektiği ve alınan önlemlerin uygulanmasının sürekliliğinin sağlanmasını bu çocukların kendilerini geliştirebilecek ve olumsuz çevrelerinden uzaklaşabilmeleri için nasıl bir uygulama yapılabileceği değerlendirildi.

İlçemiz Sosyal Hizmet uzmanları tarafından İlçemizde bulunan ve suça sürüklenen çocuklarla ilgili risk haritasının belirlenmesi gerektiği, Kamu Kurum/Kuruluşlarınca bu zamana kadar uygulanan koruyucu tedbir kararları hakkında ne gibi uygulamalar yapıldığı hakkında rapor düzenlenmesi kararlaştırıldı. Haber Merkezi

CEVAPLA