4006 TÜBİTAK BİLİM FUARI DEVAM EDİYOR

0
275

2016-2017 eğitim öğretim yılında düzenlenen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açılışları ilçemizdeki okullarda devam ediyor. Dün Atatürk Anadolu Lisesi Spor Salonu’ndasaat 11.00’de TÜBİTAK Bilim Fuarı açılışı gerçekleşti. Lise öğrencileri Ocak ayından beri çalışıp hazırladıkları projelerini davetlilere tanıttılar. TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda toplam 31 proje sergileyen Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri açılıştan önce misafirlere güzel bir konser verdi.

ATATÜRK ANADOLU LİSESİ’NDEN 31 PROJE

Atatürk Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda dün saat 11.00’de TÜBİTAK Bilim Fuarı açılışı gerçekleşti. Düzenlenen programa Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, İlçe Müftüsü Mehmet Muslu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Özen, İlçe Tarım Müdürü Burhanettin Sütçü katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program okul öğrencilerinin melodika ile verdikleri konserle devam etti. Konserin ardından öğrenciler Ocak ayından beri çalışarak hazırladıkları projeleri protokole anlattılar. 4006 TÜBİTAK bilim Fuarı ile ilgili Atatürk Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni ve Proje Yürütücüsü Çiğdem Yeşiltaş Yeter şu bilgilere yer verdi.

“HEYECANLI BİR SÜREÇTİ, ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN ÇOK GÜZEL BİR DENEYİM OLDU”

“TÜBİTAK bu sene 20 proje ile sınırlandığı için 20 proje ile başladık işe. Fakat öğrencilerimizden çok fazla talep oldu. Geçen sene 56 proje çıkmıştı. Öğrencilerimizden çok fazla talep olduğu için biz proje sayımızı artırarak 31 projeye kadar sınırladık. Projelere baktığımızda; resim, müzik, fizik, kimya, tarih, biyoloji, felsefe… Her branştan proje çıkardık. 97 tane proje görevlisi öğrencimiz var. 17 tane de öğretmen arkadaş.  Bunun dışında koroda görev alan öğrenci arkadaşlarımız var. Ocak ayından beri hazırlanıyoruz. Heyecanlı bir süreçti, öğrencilerimiz için çok güzel bir deneyim oldu.” Denildi. Haber Merkezi

CEVAPLA